Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Mój komputer spowolnił po instalacji Bitdefendera

Arkadiusz K

17 sierpnia 2021

Co zrobić w przypadku spowolnienia komputera?

Instalacja oprogramowania antywirusowego może spowodować nieznaczne spowolnienie pracy system, co jest do pewnego stopnia normalne. Jeżeli jednak zauważysz rażące spowolnienia, to ten prosty poradnik pomoże Ci przyśpieszyć pracę komputera.

1. Wiele programów antywirusowych

Najbardziej prawdopodobnym powodem spowolnienia pracy jest fakt, że Bitdefender nie jest jedynym programem antywirusowym zainstalowanym na komputerze. 

Podczas instalacji Bitdefender wyszukuje i informuje Cię o konieczności usunięcia innego oprogramowania zabezpieczającego z systemu. Posiadanie więcej niż jednego programu antywirusowego na komputerze może doprowadzić do spowolnień, problemów z niekompatybilnością oraz brakiem gwarancji poprawnego działania każdego z nich. Dlatego też zalecamy klientom odinstalowanie innego oprogramowania przed instalacją Bitdefendera. 
Narzędzia deinstalacyjne dla popularnych rozwiązań antywirusowych

2. Wymagania Sprzętowe

Jeżeli odinstalowałeś inne rozwiązania z komputera, upewnij się, że spełnia on wymagania sprzętowe. 

Jeżeli twoje urządzenie nie spełnia wymagań, twój komputer zauważalnie spowolni, zwłaszcza podczas korzystania z wielu aplikacji na raz. Tu znajdziesz wymagania sprzętowe Bitdefendera. 

3. Nieużywane programy

Każdy komputer zawiera programy bądź aplikacje, które nie są wykorzystywane. Wiele niechcianych programów działa w tle zajmując pamięć i miejsce na dysku. Jeżeli nie korzystasz z programu, odinstaluj go. Tyczy się do również każdego preinstalowanego oprogramowania i wersji testowych, których nie usunąłeś. 

Uwaga: Jeżeli uważasz, że program lub aplikacja może być ważną częścią systemu operacyjnego skontaktuj się z pomocą techniczną przed usunięciem go.

4. Uszkodzenie danych, fragmentacja dysku twardego

W rejestrze systemu Windows może być za dużo nieprawidłowych kluczy rejestru lub twoje dyski mogą być pofragmentowane.

Wyczyszczenie rejestru może zwiększyć wydajność twojego systemu. Fragmentacja dysku również może spowalniać dostęp do plików i zmniejszać wydajność systemu. Z tego artykułu dowiesz się jak uruchomić Defragmentator Dysku.

5. Twój system może być zainfekowany

Złośliwe oprogramowanie również może mieć wpływ na wydajność i ogólne zachowanie systemu. Spyware, wirusy, trojany i adware mogą znacznie obciążyć twój komputer. Skanuj swój komputer co najmniej raz na tydzień. Zalecamy Pełne Skanowanie Systemu, ponieważ skanuje ono w poszukiwaniu wszelkiego rodzaju zagrożeń. 

Aby uruchomić Skanowanie Systemu:

 • Otwórz interfejs programu.
 • Przejdź do okna Ochrona > Antywirus.
 • Uruchom Skanowanie Systemu.

Źródło: https://www.bitdefender.com/consumer/support/answer/31856/


Autor


Arkadiusz K

Starszy serwisant, zajmuję się obsługą zgłoszeń serwisowych klientów indywidualnych i biznesowych. Zajmuję się również tłumaczeniami związanymi z interfejsem programu Bitdefender. Po godzinach pasjonat sprzętu komputerowego i nowinek ze świata technologii.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy