Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Czym są PUA i PUP?

Arkadiusz K

8 września 2021

PUA/PUP (Potencjalnie Niechciane Aplikacje / Programy) jest to oprogramowanie, które może być niechciane na komputerze, czasami instaluje się ono z darmowym oprogramowaniem. Możesz korzystać z programu bez dodatkowych kosztów, ale może on wyświetlać okienka, instalować paski w przeglądarkach, zmieniać stronę główną lub wyszukiwarkę.

Spowalnianie komputera

Niektóre z nich również uruchamiają procesy w tle, spowalniając komputer lub wyświetlając reklamy. Programy te mogą zostać zainstalowane bez Twojej zgody (adware) lub będą domyślnie zawarte w pakiecie instalacyjnym. Aby uniknąć instalacji takiego oprogramowania zawsze korzystaj z zaawansowanych/niestandardowych opcji instalacji.

Niezłośliwe programy

Niektóre z tych programów nie są złośliwe, ale ich działania w systemie powinny zostać zatrzymane, jeżeli  są przeprowadzane bez wyraźnej zgody użytkownika. Przykładowo płatne keyloggery są aplikacjami instalowanymi przez pracodawców w celu kontrolowania aktywności pracowników na stacjach roboczych.

W takim wypadku należy dodać wyjątek dla takiej aplikacji, Bitdefender wtedy automatycznie pominie te pliki/foldery.

Jeżeli nie jesteś pewny czy oprogramowanie nie jest złośliwe, możesz skontaktować się z nami pod adresem pomoc@bitdefender.pl

Detekcja zostanie przeanalizowana przez analityków Bitdefender, którzy poinformują Cię jakie działania musisz podjąć. 


Autor


Arkadiusz K

Starszy serwisant, zajmuję się obsługą zgłoszeń serwisowych klientów indywidualnych i biznesowych. Zajmuję się również tłumaczeniami związanymi z interfejsem programu Bitdefender. Po godzinach pasjonat sprzętu komputerowego i nowinek ze świata technologii.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy