Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Silniki wykrywania Bitdefender GravityZone for Mobile

Awatar

Krzysztof B.

8 września 2023

Dowiedz się w jaki sposób Bitdefender GravityZone Security for Mobile chroni urządzenia mobilne oraz jak działają silniki skanowania.

Informacje o silnikach wykrywania

Modele statystyczne stosowane przez silnik detekcji umożliwiają wykrywanie w czasie rzeczywistym zaawansowanych ataków na hosty i sieci, a także złośliwych aplikacji na urządzeniach mobilnych.

Silnik monitoruje całe urządzenie pod kątem złośliwego zachowania bez polegania na sygnaturach. Umożliwia wykrywanie i zabezpieczanie zarówno przed zidentyfikowanymi, jak i niezidentyfikowanymi zagrożeniami w czasie rzeczywistym. Dzieje się to niezależnie od źródła zagrożenia oraz od tego, czy jest połączenie internetowe.

Silnik malware zapewnia ciągłą ochronę urządzeń z systemem Android i iOS z integracją MDM. Poszukuje podejrzanych aplikacji nie tylko tych co są zainstalowane na urządzeniu ale też przed instalacją kolejnych.

Jeśli podczas skanowania zostanie wykryte złośliwe oprogramowanie, możesz podjąć działania mające na celu usunięcie potencjalnie szkodliwej aplikacji nawet jeśli dane urządzenie nie jest podłączone do sieci. Mobile Security przeprowadza dodatkową analizę skanowania malware w ekskluzywnej bazie danych Bitdefender, jeśli dostępne jest połączenie internetowe.

Aplikacja Mobile Security posiada silnik wykrywający zachowań. Jest on w stanie odzykać zagrożenia bez konieczności połączenia z Internetem. Nie wymaga do tego specjalnych uprawnień. Jego celem jest uniemożliwienie zainfekowanemu urządzeniu dostępu do sieci firmowej.

Zastosowane tu podejście wyróżnia się zdolnością do ochrony prywatności użytkownika końcowego. Jednocześnie zapobiega nadmiernemu zużyciu baterii, które może wynikać z przesyłania danych do chmury w celu zidentyfikowania potencjalnie złośliwego zachowania. Urządzenie jest odpowiedzialne za podejmowanie wszelkich decyzji.

Skanowanie aplikacji iOS Mobile Security i integracja MDM

W przypadku iOS Mobile Security dzięki integracji z MDM jest w stanie wykryć szkodliwą zawartość. Użytkownik jest o tym powiadamiany.

System dokonuje w czasie rzeczywistym oceny nieznanych aplikacji i określa ich legalność lub złośliwość.

Tryby skanowania aplikacji Android Mobile Security

Android Mobile Security sprawdza podejrzane aplikacje w następujących trybach:

Tryb automatyczny przed instalacją — gdy użytkownik pobiera aplikację z przeglądarki, poczty e-mail lub innego klienta, plik jest zapisywany na karcie SD. Następnie jest skanowany przez Bitdefender. System wykrywa potencjalnie szkodliwe aplikacje przed instalacją i odpowiednio powiadamia o tym użytkownika. Dodatkowo oferuje funkcję pozwalającą na usunięcie zidentyfikowanej podejrzanej aplikacji z urządzenia za pomocą odpowiedniego przycisku.

Tryb automatyczny po instalacji — po zainstalowaniu nowej aplikacji oprogramowanie przeprowadza skanowanie. W przypadku podejrzeń konsola Mobile Security odbiera zdarzenie i generuje alert, który umożliwia jej odinstalowanie.

https://www.bitdefender.com/business/support/en/77209-334045-about-the-detection-engine.html


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy