Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Aplikacja, usługa streamingowa lub strona internetowa nie działa po połączeniu z Bitdefender VPN

Arkadiusz K

27 września 2023

W tym artykule opiszemy co możesz zrobić jeżeli po połączeniu się z Bitdefender nie będziesz mógł odwiedzić niektórych stron internetowych lub niektóre aplikacje przestaną działać. 

Niektóre usługi mają mechanizmy blokujące ruch VPN. Może to prowadzić do problemów z aplikacjami, takimi jak usługi przesyłania strumieniowego, gry online i klienci poczty e-mail, gdy Bitdefender VPN jest włączony. Na przykład, możesz zauważyć, że konkretna aplikacja nie może się połączyć lub wysyłanie/odbieranie wiadomości e-mail staje się niemożliwe.

Aby sprawdzić, czy przyczyną jest VPN, możesz go tymczasowo wyłączyć, a następnie spróbować użyć aplikacji, która nie działa poprawnie (np. Outlook lub inna aplikacja e-mail, Xbox, Steam itp.). Jeśli aplikacja zacznie działać normalnie po wyłączeniu Bitdefender VPN, wykonaj poniższe kroki rozwiązywania problemów.

Połącz się z innym serwerem

Niektóre strony blokują dostęp na podstawie lokalizacji geograficznej. Zmień swoją lokalizację i sprawdź czy nadal nie możesz wejść na stronę.

1. Kliknij przycisk Lokalizacja w interfejsie VPN.

2. Wybierz kraj w którym strona nie jest blokowana. 

3. Zaczekaj na połączenie.

4. Sprawdź czy strona nadal nie działa. Jeżeli tak, przejdź do następnego kroku. 

Użyj dzielonego tunelowania

Niektóre strony wdrożyły mechanizm wykrywania i blokowania połączeń VPN. Możesz użyć wtedy funkcji dzielonego tunelowania. Funkcja ta sprawi, że połączysz się z daną stroną korzystając bezpośrednio ze swojego adresu IP podczas gdy cała reszta ruchu nadal będzie szyfrowana przez VPN.  

1. Otwórz Ustawienia w Bitdefender VPN.

2. Przejdź do zakładki Zaawansowane i kliknij Dzielone tunelowanie.

3. Podaj adres strony i kliknij Dodaj stronę internetową.

4. Połącz się ponownie z VPN, aby zastosować zmiany. 

Zmień domyślny serwer DNS

Jeśli niektóre aplikacje nadal nie działają i nie łączą się przez VPN, rozważ zmianę ustawień DNS na swoim urządzeniu. DNS (Domain Name System) działa jak książka telefoniczna dla urządzeń z dostępem do Internetu: umożliwia dostęp do stron internetowych i innych usług online za pomocą nazw domen zamiast adresów IP. Większość użytkowników polega na serwerach DNS dostarczonych przez dostawcę usług internetowych (ISP). Chociaż nie jest to z natury zły pomysł, dostawca usług internetowych lub administrator sieci może łatwo uniemożliwić dostęp do niektórych aplikacji i usług, umieszczając ich domeny na czarnej liście. Dobrą wiadomością jest to, że można to obejść, zmieniając serwer DNS dostarczony przez dostawcę usług internetowych. Zmiana DNS jest całkowicie legalna, odwracalna i, o ile Twój dostawca usług internetowych nie ma pewnych ograniczeń, jest to również świetny sposób na obejście geoblokowania.

Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku, aby zmienić ustawienia DNS i sprawdzić, czy to dlatego niektóre aplikacje nie działają:

bitdefender.pl/jak-zmienic-serwery-dns-na-udostepniane-przez-google-w-windows-10/

Zmień domyślny adres bramy

Jeśli nadal występują problemy z połączeniem aplikacji z Internetem, gdy VPN jest włączony, ustaw ruch Bitdefender VPN tak, aby korzystał z domyślnej bramy w sieci.

1. Wpisz ncpa.cpl w Menu Start i naciśnij Enter.

2. Kliknij prawym przyciskiem i wybierz Właściwości dla adaptera TAP-Windows Adapter V9.

3. Kliknij właściwości dla Protokołu internetowego w wersji 4 (IPV4).

4. Kliknij Zaawansowane.

5. Kliknij Dodaj pod Bramy domyślne. Podaj adres IP routera i jeszcze raz kliknij Dodaj w nowym oknie. 

6.

Źródło: https://www.bitdefender.com/consumer/support/answer/30765/


Autor


Arkadiusz K

Starszy serwisant, zajmuję się obsługą zgłoszeń serwisowych klientów indywidualnych i biznesowych. Zajmuję się również tłumaczeniami związanymi z interfejsem programu Bitdefender. Po godzinach pasjonat sprzętu komputerowego i nowinek ze świata technologii.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy