Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w Internecie

Światowy Dzień Backupu: Czy jesteś przygotowany na utratę lub kradzież danych?

Piotr R

27 marca 2024

Utrata danych może przydarzyć się każdemu w dowolnym momencie. Niezależnie od tego, czy wynika to z błędu ludzkiego, problemów technicznych, kradzieży fizycznej czy włamań, każdego roku miliony ludzi doświadczają utraty danych. Dlatego wykorzystaj Światowy Dzień Backupu do tego, aby przygotować się na cyberniebezpieczeństwa związane z kradzieżą danych.

Światowy Dzień Backupu

Światowy Dzień Backupu – kluczowe dane

 • Według raportów BBC/Metropolitan Police z 2022 r. w Londynie codziennie kradzionych jest 249 telefonów.
 • Według Statista 45% osób w wieku od 18 do 24 lat zgubiło lub prawdopodobnie straci telefon.
 • Światowy Dzień Kopii Zapasowych zachęca do zastanowienia się nad znaczeniem danych i szkodliwymi konsekwencjami przeoczenia bezpieczeństwa urządzeń i systemów komputerowych, w których je przechowujemy.

Jak dochodzi do utraty danych?

Utrata cennych wspomnień na dysku twardym lub w telefonie albo padnięcie ofiarą cyfrowego oszusta, który chce ukraść Twoje informacje lub przetrzymać dane dla okupu, może być przerażające.

Możesz przejąć kontrolę i chronić swoje dane, zachowując się proaktywnie i chroniąc się przed następującymi scenariuszami:

 • Błąd ludzki: przypadkowo usunąłeś ważne pliki, zgubiłeś lub zgubiłeś urządzenia.
 • Awarie sprzętu lub problemy, które powodują, że nie masz zdjęć rodzinnych, dokumentów służbowych i innych poufnych informacji.
 • Złośliwe osoby: Twoje urządzenie zostało skradzione lub tracisz do niego dostęp. Cyberprzestępcy grożą usunięciem wszystkich niezbędnych danych, jeśli nie zapłacisz okupu.

Stosowanie najlepszych praktyk w zakresie strategii tworzenia kopii zapasowych na rok 2024

Światowy Dzień Backupu to globalna inicjatywa, która wzywa użytkowników do priorytetowego traktowania ochrony i bezpieczeństwa danych. Choć w tym tygodniu możesz mieć dużo na głowie w związku z przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych, nie ma lepszego momentu na rozpoczęcie planowania tworzenia kopii zapasowych danych.

Postępuj krok po kroku i wyznaczaj osiągalne cele, które skierują Cię na właściwą drogę w kierunku kompleksowej strategii zapobiegania utracie danych, która ostatecznie pozwoli Ci zaoszczędzić czas, pieniądze lub szkody emocjonalne.

Nie przegap okazji, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje wspomnienia i ważne dokumenty, zapoznając się z najlepszymi praktykami tworzenia kopii zapasowych od zespołu Bitdefender:

 • Często przeglądaj i identyfikuj pliki oraz dokumenty, których kopię zapasową chcesz utworzyć.
 • Pamiętaj o zasadzie 3-2-1. Strategia ta zakłada przechowywanie trzech kopii danych i korzystanie z dwóch różnych typów nośników danych (połączenie zewnętrznego dysku twardego i magazynu w chmurze) oraz przechowywanie jednej kopii poza siedzibą firmy.
 • Rozważ skorzystanie z zaufanego dostawcy usług przechowywania w chmurze, który stosuje solidne praktyki bezpieczeństwa w celu ochrony danych przed fizycznym uszkodzeniem i kradzieżą.
 • Nigdy nie polegaj wyłącznie na swoich inteligentnych urządzeniach jako niezawodnym rozwiązaniu do przechowywania danych i dokumentów. Urządzenia mogą zostać uszkodzone, zgubione lub skradzione.
 • Gdy zbliża się Światowy Dzień Kopii Zapasowych, podejmij zobowiązanie dotyczące tworzenia kopii zapasowych i przypomnij znajomym i rodzinie, aby również zapoznali się z planem odzyskiwania danych.

Tworzenie kopii zapasowych danych może być nawet bardzo produktywnym procesem, który pomaga uporządkować dane i pliki.

Rozpocznij realizację planu bezpieczeństwa danych, chroniąc cenne dane i wspomnienia przed cyberprzestępcami i złośliwymi atakami. Sprawdź plany bezpieczeństwa Bitdefender, które nie tylko obejmują wielokrotnie nagradzaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem dla Twojego urządzenia domowego, ale mogą być również połączone z solidną siecią VPN oraz łatwym sposobem zabezpieczania haseł i innych wrażliwych danych, a nawet przydatną usługą ochrony tożsamości.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy