Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Usuwanie oprogramowania niekompatybilnego z BEST (Windows Modern)

Mateusz

24 listopada 2018

Wskazówki co należy zrobić aby prawidłowo odinstalować oprogramowanie niekompatybilne z oprogramowania Bitdefender.

Bitdefender GravityZone zapewnia pełny wgląd w stan bezpieczeństwa organizacji, informuje o globalnych zagrożeniach dla bezpieczeństwa i kontroli nad swoimi usługami bezpieczeństwa, które chronią fizyczne lub wirtualne desktopy, serwery i urządzenia mobilne. Wszystkie rozwiązania Enterprise Security BitDefender są zarządzane w GravityZone za pomocą jednej konsoli, Control Center, która zapewnia kontrolę, sprawozdawczość i usługi alarmowe dla różnych ról w organizacji.

W skrócie

Bitdefender Endpoint Security Tools (BEST) to inteligentny agent zabezpieczeń dla systemu Windows, zdolny do automatycznej samo konfiguracji zgodnie z typem punktu końcowego. Zapewnia elastyczny system skanowania, będący idealnym wyborem dla dowolnego środowiska (fizycznego, wirtualnego lub chmury).

BEST jest dostępny w dwóch pakietach:

•       BEST (Windows Modern), zaprojektowany dla nowszych systemów operacyjnych (Windows 7 i nowsze), które obsługują najbardziej zaawansowane technologie bezpieczeństwa opracowane przez Bitdefender.

•       BEST (Windows Legacy), zaprojektowany dla starszych systemów operacyjnych, które nie obsługują wszystkich nowoczesnych technologii bezpieczeństwa.

BEST jest niekompatybilny z innymi programami antywirusowymi, zaporami ogniowymi lub zabezpieczeniami. Uruchomienie agenta jednocześnie z innym oprogramowaniem zabezpieczającym na komputerze może wpłynąć na ich działanie i spowodować poważne problemy z systemem.

Przed instalacją należy odinstalować istniejące oprogramowanie zabezpieczające przed złośliwym oprogramowaniem i zaporę ogniową z komputerów, które chcesz chronić za pomocą agenta GravityZone.

Uwaga:

Funkcje zabezpieczeń systemu Windows (Windows Defender, Zapora systemu Windows)       zostaną automatycznie wyłączone przed zainicjowaniem instalacji agenta.

Aby ułatwić instalację za pomocą istniejącego oprogramowania zabezpieczającego, agent automatycznie sprawdza i wykrywa dużą liczbę niekompatybilnych programów zabezpieczających w czasie instalacji.

Lista niezgodnego oprogramowania automatycznie wykryta i usunięta:

•       Podczas zdalnej instalacji agenta przy użyciu zadania Zainstaluj klienta z Control Center, instalator automatycznie próbuje odinstalować wykryte niezgodne oprogramowanie. Wiele wykrytych programów można usunąć automatycznie, ale niektóre nie. Po usunięciu wykrytych programów komputer uruchomi się ponownie i instalacja wznowi się automatycznie.

•       Podczas instalowania agenta lokalnie, przy użyciu pakietu instalacyjnego pobranego z Control Center, instalator ostrzega o wykrytym niezgodnym programie i wyświetla monit o jego odinstalowanie. Musisz postępować zgodnie z instrukcjami, aby usunąć każdy wykryty program. Aby zakończyć usuwanie wykrytych programów, konieczne jest ponowne uruchomienie komputera. Instalacja zostanie automatycznie wznowiona po ponownym uruchomieniu komputera.

Jeśli wykrytego programu nie można usunąć, instalator nie kontynuuje instalacji agenta, ale wysyła komunikat o błędzie do Centrum sterowania. Szczegółowe informacje znajdują się w raporcie zadania, do którego można uzyskać dostęp ze strony Sieć > Zadania, klikając nazwę zadania.

Wykrytych programów nie można usunąć w kilku szczególnych sytuacjach:

•       Jeśli program jest chroniony hasłem. W takim przypadku musisz najpierw usunąć ochronę hasłem.

•       Podczas przeprowadzania instalacji zdalnej w następujących sytuacjach:

◦        Jeśli program nie może zostać usunięty w trybie cichym (bez interakcji użytkownika).

◦        Niektóre programy są chronione mechanizmem samoobrony.

Najlepsze sposoby

1.     Jeśli to możliwe, zinwentaryzuj wszystkie istniejące oprogramowanie zabezpieczające działające na komputerach organizacji.

2.     Jeśli Twoje obecne rozwiązanie bezpieczeństwa oferuje wygodną metodę usuwania masy (na przykład zdalnie za pośrednictwem scentralizowanego interfejsu zarządzania), zaleca się korzystanie z niego.

3.     Sprawdź listę oprogramowania zabezpieczającego wykrytego automatycznie podczas instalowania agenta bezpieczeństwa. Jeśli używasz oprogramowania zabezpieczającego, którego nie ma na tej liście, musisz je usunąć ręcznie przed zainstalowaniem agenta GravityZone.

4.     Jeśli wiesz, że twoje obecne rozwiązanie bezpieczeństwa jest chronione hasłem, pamiętaj o usunięciu ochrony hasłem.

5.     Jeśli masz tylko kilka komputerów, najlepiej jest zainstalować agenta ręcznie na każdym komputerze przy użyciu pakietu instalacyjnego. Podczas wykonywania instalacji lokalnej instalator może usunąć dowolny z wykrytych programów.

6.     Jeśli chcesz użyć instalacji zdalnej, najpierw przetestuj ją na kilku komputerach, aby upewnić się, że istniejące rozwiązanie bezpieczeństwa może zostać automatycznie usunięte. Jeśli automatyczne usuwanie działa, należy zdalnie zainstalować agenta na wszystkich komputerach.

Lista wykrywanego oprogramowania zabezpieczającego

Tutaj masz listę programów niekompatybilnych z BEST (Windows Modern), które są automatycznie wykrywane podczas instalacji. Jeśli używasz oprogramowania zabezpieczającego, którego nie ma na tej liście, musisz je usunąć ręcznie przed zainstalowaniem agenta GravityZone. Lista znajduje się na stronie producenta i jest na bieżąco aktualizowana.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy