Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

BlogRansomware

Wieloplatformowa ochrona przeciwko Ransomware z Bitdefender 2018

Kuba / is8.pl

30 sierpnia 2017

Wieloplatformowa ochrona przeciwko Ransomware z Bitdefender 2018

Szacuje się, że biznes Ransomware wart jest miliardy dolarów. Ransomware celuje zarówno w użytkowników domowych, jak i w organizacje. Chociaż znany jest od kilku lat, dopiero ostatnie kampanie, takie jak WannaCry, miały tak ogromny zasięg, że w ciągu kilku dni zainfekowały setki tysięcy komputerów na całym świecie.

Powszechnie panuje mylne przekonanie, że ransomware jest zagrożeniem tylko dla systemów operacyjnych Windows i Android. Na początku 2016 roku uderzył on jednak również w system MacOS. Określany mianem KeRanger i rozpowszechniony za pośrednictwem popularnej aplikacji, ransomware po raz pierwszy został z powodzeniem przeniesiony do systemu operacyjnego Apple OS.

Problem ransomware najprawdopodobniej nie zniknie, gdyż przynosi cyberprzestępcom ogromne zyski. Mając to na uwadze, Bitdefender wprowadził dwie dodatkowe warstwy zabezpieczeń przeznaczonych specjalnie do walki z ransomware.

Bitdefender 2018 jest teraz dostępny dla systemów Windows i MacOS, a zawarte w nim technologie zapewniają najwyższy poziom ochrony dla Twoich plików i danych.

Zaawansowane Wykrywanie Zagrożeń (Advenced Threat Detection – ATD) jest opatentowaną technologią Bitdefender, służącą do dynamicznego wykrywania ransomware. Ma ona za zadanie nie dopuszczać do szyfrowania danych na Twoim urządzeniu. Dzięki udoskonalonej heurystyce, która znacznie zwiększa wydajność, ATD może stale monitorować zachowanie uruchamianych aplikacji i uniemożliwić jakiemukolwiek szyfrującemu pliki ransomware dostęp do Twoich danych.

Oznacza to, że jakiekolwiek działanie ransomware zmierzające do zaszyfrowania Twoich plików zostanie natychmiast wykryte i powstrzymane przez ATD.

Bitdefender®
Lider w walce z ransomware


Chroń swoją organizację przed ransomware z rozwiązaniami, które najlepiej zapobiegają i blokują zagrożenia.

Druga warstwa ochrony umożliwia użytkownikom zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń dla folderów zawierających najważniejsze dokumenty i pliki. Wystarczy kilka kliknięć, a Twoje najważniejsze pliki będą całkowicie bezpieczne.

Jedyne co musisz zrobić, to wyznaczyć folder, który chcesz zabezpieczyć, a następnie umieścić w nim wszystkie kluczowe dane. Technologia autoochrony Bitdefender będzie zapobiegała modyfikacji zawartości folderu i szyfrowaniu danych przez złośliwe oprogramowanie. Pomyśl o tym jako o własnym, bezpiecznym skarbcu, w którym przechowywane są najważniejsze dla Ciebie dokumenty.

Bitdefender 2018 zapewnia wieloplatformową i wielowarstwową ochronę klasy korporacyjnej, więc możesz być pewien, że Twoje dane nie staną się łupem cyberprzestępców.

Bitdefender 2018 jest już dostępny i zawiera wielowarstwową ochronę przed ransomware.

Rób Swoje, Jesteś Chroniony!

Informację można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło.

Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.

Źródło: https://hotforsecurity.bitdefender.com/blog/cross-platform-ransomware
-protection-with-bitdefender-2018-18422.html


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy