Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz
Wróć do Aktualności

10 lipca 2023

Cyberbezpieczeństwo powinno pozostać najwyższym priorytetem, niezależnie od tego, czy przebywasz w domu, podróżujesz po Europie, czy wybierasz się tego lata do bardziej egzotycznego miejsca. Dlaczego? Cyberprzestępcy i oszuści nigdy nie odpoczywają. Nieustannie próbują wykraść dane użytkowników sieci, zwłaszcza latem, kiedy wykorzystują możliwą ignorancję w zakresie cyberbezpieczeństwa i rozproszenie uwagi turystów. Dlatego zespół Bitdefender przygotował sześć wskazówek, które pomogą Ci chronić swoją tożsamość.

Bilet lotniczy na tle terminalu

Jak chronić swoją tożsamość na wakacjach?

„Urlop to czas, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na cyberniebezpieczeństwa, ponieważ podczas odpoczynku często zapominamy o podstawowych zasadach cyberhigieny. Będąc za granicą, zdarza nam się zostawiać niezabezpieczone urządzenia na plaży lub w hotelu oraz bezrefleksyjnie łączyć się z publicznymi sieciami Wi-Fi i hotspotami oferowanymi przez hotele. Niestety niesie to za sobą niebezpieczeństwo ze strony hakerów, którzy mogą w łatwy sposób monitorować naszą aktywność w sieci. Dlatego zawsze powinniśmy pamiętać o tym, aby podczas połączeń z nieznanymi punktami Wi-Fi korzystać z sieci VPN” – mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

6 wskazówek, dzięki którym będziesz mógł zadbać o ochronę tożsamości na wakacjach

Zespół Bitdefender przygotował sześć wskazówek, dzięki którym znacząco podniesiesz poziom swojego cyberbezpieczeństwa podczas wakacji. Oto one:

 1. Przygotuj urządzenia, które zabierzesz ze sobą na wakacje. Upewnij się, że wszystkie są chronione hasłem i mają zainstalowane wszelkie dostępne aktualizacje zabezpieczeń. Zainstaluj rozwiązanie zabezpieczające, aby chronić się przed złośliwymi atakami i phishingiem. Nie zapomnij wykonać kopii zapasowej danych na wypadek kradzieży lub utraty urządzenia. Możesz także dowolnie skonfigurować funkcje, które pozwolą Ci śledzić zagubione urządzenia lub usuwać wszelkie poufne dane, aby uniemożliwić innym wgląd w prywatne treści. W ramach dodatkowego środka ostrożności wyłącz automatyczną łączność Bluetooth, aby uniemożliwić szpiegom łączenie się z Twoim urządzeniem.
 2. Przejrzyj konta online, aby upewnić się, że wszystkie mają ustawione solidne i unikalne hasła oraz dodaj dodatkowe warstwy zabezpieczeń, włączając 2FA lub MFA. Podczas wakacji monitoruj swoje konta pod względem podejrzanej aktywności. Możesz dodać menedżer haseł, aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich swoich kont i chronić poufne informacje.
 3. Unikaj udostępniania informacji o swojej podróży w mediach społecznościowych – cyfrowi złoczyńcy czerpią korzyści z udostępnianych informacji. Nie publikuj szczegółów swoich planów podróży, ponieważ może to dać przestępcom przewagę (mogą próbować włamać się do Twojego domu lub wykorzystać informacje, które publikujesz, aby oszukać krewnych i przyjaciół).
 4. Nie łącz się z bezpłatnym publicznym Wi-Fi w celu przeprowadzania transakcji finansowych lub wykonywania obowiązków służbowych. Używaj tylko sieci chronionych hasłem i korzystaj z VPN, aby uniemożliwić innym monitorowanie Twojej aktywności online.
 5. Zachowaj czujność na wakacjach – trzymaj urządzenia zawsze przy sobie lub zamknij je w sejfie w hotelu. Jeśli planujesz pracę zdalną, rozważ użycie ekranu ochronnego w celu zachowania prywatności i ochrony danych przed hakowaniem wizualnym.
 6. Monitoruj swoje konta pod względem naruszeń i wycieków danych. Korzystaj z usług ochrony tożsamości, aby zostać poinformowanym o ewentualnym naruszeniu bezpieczeństwa Twoich danych osobowych podczas urlopu. Umożliwi to natychmiastowe działanie i ograniczenie potencjalnych szkód, dzięki czemu nadal będziesz mógł cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem.

Źródło https://www.bitdefender.com/blog/hotforsecurity/6-practical-tips-to-safeguard-your-identity-and-money-while-traveling-this-summer/

Pobierz plik PDF

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Marken Systemy Antywirusowe jako źródła.

Dane kontaktowe:

Sklep internetowy

sklep@bitdefender.pl

Pomoc techniczna

pomoc@bitdefender.pl

Marketing

promocje@marken.com.pl

Centrala

kontakt@marken.com.pl

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy