Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Jak wyłączyć “ikonę B” na ekranie telefonu z systemem Android

Arkadiusz K

10 listopada 2023

W tym artykule opiszemy w jaki sposób możesz wyłączyć ikonkę “B” w rogu ekranu po instalacji Bitdefendera na telefonie z systemem Android. 

Czasami po instalacji aplikacji mobilnej Bitdefendera na swoim telefonie bądź tablecie z Androidem możesz zauważyć, że w rogu Twojego ekranu pojawiła się ikonka B, która zdaje się nic nie robić i tylko Cię rozprasza podczas korzystania z urządzenia.

Ta ikonka nie jest częścią aplikacji antywirusowej Bitdefender. Nie wyłączysz jej z poziomu ustawień Bitdefendera, ponieważ za tę ikonkę odpowiedzialne są ustawienia ułatwień dostępu Twojego telefonu. W jednej z aktualizacji systemu Android zostały dodane funkcje ułatwień dostępu mające wspierać osoby, które mogą mieć problemy z korzystaniem z telefonów i umożliwić im szybki dostęp do aplikacji wymagających uprawnień ułatwień dostępu. 

Jak usunąć ikonkę “B” z ekranu?

Uwaga: Na samym początku musimy Cię poinformować, że ze względu na różnorodność urządzeń z systemem Android nie jesteśmy w stanie pokazać Ci uniwersalnego sposobu, który zadziała na każdym urządzeniu. 

Na każdym telefonie ustawienia te mogą nazywać się trochę inaczej lub znajdować się w innej lokalizacji. 

Możemy Ci ogólnie podpowiedzieć, że musisz wyłączyć skrót aplikacji Bitdefender Mobile Security w ułatwieniach dostępu swojego telefonu. 

Ten poradnik został napisany z wykorzystaniem telefonu marki Xiaomi z nakładką MIUI

Jeżeli nie będziesz w stanie znaleźć tych ustawień na swoim telefonie innej marki, odnieś się do dokumentacji lub skontaktuj się z pomocą techniczną producenta i poproś o pomoc.

1. Otwórz Ustawienia.

2. Przejdź do Dodatkowe Ustawienia

3. Przejdź do Dostępność > Ułatwienia Dostępu.

4. Tapnij Pobrane aplikacje.

5.Kliknij w aplikację Bitdefender Mobile Security.

6. Odznacz/wyłącz opcję Bitdefender Mobile Security – skrót.  

Jak możesz zauważyć na ostatnim zrzucie ekranu spowodowało to wyłączenie skrótu aplikacji Bitdefender i tym samym usunięcie ikonki z ekranu. 


Autor


Arkadiusz K

Starszy serwisant, zajmuję się obsługą zgłoszeń serwisowych klientów indywidualnych i biznesowych. Zajmuję się również tłumaczeniami związanymi z interfejsem programu Bitdefender. Po godzinach pasjonat sprzętu komputerowego i nowinek ze świata technologii.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy