Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Jak zaplanować zadanie skanowania antymalware w GravityZone

Awatar

Krzysztof B.

1 lipca 2019

Z GravityZone Control Center możesz w dowolnym momencie uruchomić skanowanie antymalware na określonych punktach końcowych w sieci, używając polecenia Zadania > Skanuj na stronie Sieci.

W tym samym czasie możesz konfigurować powtarzające się zadanie skanowania, by uruchomić automatycznie na docelowych punktach końcowych w zaplanowanym przedziale za pomocą polityki stosowanej na tych punktach końcowych.

Następująca procedura wyjaśnia jak zaplanować zadanie skanowania używając polityk GravityZone.

1. Zaloguj się w GravityZone Control Panel używając konta posiadającego prawa Zarządzania Sieciami.

2. Wejdź w zakładkę Polityki.

3. Kliknij politykę, którą chcesz edytować (lub stwórz nową). Polityka musi być zastosowana na punktach końcowych, w których chcesz uruchomić zaplanowane skanowanie.

4. W ustawieniach polityki wejdź w Antymalware > Na Żądanie.

5. W polu Zadania Skanowania, kliknij Dodaj i wybierz rodzaj skanowania, które chcesz.

Ważne:

Możesz uruchomić następujące rodzaje skanowania antymalware:

Szybkie skanowanie, które stosuje skanowanie w chmurze, do wykrywania złośliwego oprogramowania działającego w systemie. Uruchomienie szybkiego skanowania zazwyczaj zajmuje mniej niż minutę, oraz wykorzystuje jedynie ułamek zasobów systemowych potrzebnych do regularnego skanowania wirusów.

Pełne skanowanie, sprawdza cały punkt końcowy pod kątem wszystkich rodzajów złośliwego oprogramowania zagrażającego jego bezpieczeństwu tj. wirusy, oprogramowanie szpiegujące, adware, rootkity i inne.

Skanowanie niestandardowe, pozwala na wybranie konkretnych lokalizacji, które mają zostać przeskanowane, oraz umożliwia skonfigurowanie opcji tego skanowania.

Skanowanie Sieci, jest rodzajem niestandardowego skanowania, które pozwala przypisać jeden punkt końcowy do skanowania napędów sieciowych, następnie na konfigurowanie opcji tego skanowania, oraz umożliwia wybór konkretnych jego lokalizacji. W przypadku zadań skanowania sieciowego należy użyć konta użytkownika z uprawnieniami do odczytu/zapisu na docelowych dyskach sieciowych, aby agent bezpieczeństwa mógł uzyskać dostęp do tych napędów sieciowych, w celu podejmowania działań.

6. Konfiguruj opcje zadania skanowania jak tylko chcesz. Aby wysyłać zdanie skanowania regularnie do docelowego punktu końcowego, wejdź w pole tabeli Ogólne > Harmonogram i skonfiguruj następujące ustawienia:

Czas i data rozpoczęcia. Określ czas, kiedy zadanie skanowania ma zostać rozpoczęte.

Ważne:

Zaplanowane skanowanie uruchomi się na docelowym punkcie końcowym czasu lokalnego. Na przykład, jeśli początek zaplanowanego skanowania zostanie ustawiony na godzinę 18.00, a punkt końcowy znajduje się w innej strefie czasowej niż Control Center, to skanowanie rozpocznie się o 18.00 (czasu na punkcie końcowym).

Zdefiniuj okres powtarzania skanowania, poprzez wybór jednej z następujących opcji:

Określ częstotliwość powtarzania, oraz okres (godzina, dzień, tydzień) rozpoczęcia w określonym czasie i dacie.

Na przykład, zadanie zostanie uruchomione co 2 dni, rozpoczynając od 5 października o godzinie 00.30.

–  Określ cotygodniowe skanowanie poprzez wybór co najmniej jednego dnia tygodnia, w którym ma zostać uruchomione.

Opcjonalnie można określić, co się stanie, kiedy zadanie skanowania nie rozpocznie się w zaplanowanym czasie (punkt końcowy jest w trybie offline, lub został wyłączony). Użyj opcji Jeżeli zaplanowany czas pracy został przegapiony uruchom zadania jak najszybciej, zgodnie z własnymi potrzebami:

Kiedy zostawisz tę opcję odznaczoną, to zadanie skanowania spróbuje uruchomić je ponownie w następnym zaplanowanym czasie.

Kiedy wybierzesz tę opcję, to wymusisz uruchomienie skanowania tak szybko jak to możliwe. Aby ustawić optymalny czas skanowania, oraz uniknąć przeszkadzania użytkownikowi w czasie pracy, wybierz Pomiń jeśli następne zaplanowane skanowanie ma się rozpocząć w ciągu mniej niż, a następnie ustal okres jaki potrzebujesz.

1. Kliknij Zapisz, aby utworzyć zadanie skanowania.

2. Zapisz politykę, aby zastosować ustawienia na żądanych punktach końcowych.

Ważne:

Punkty końcowe muszą być włączone, po upływie harmonogramu. Zaplanowane skanowanie nie uruchomi się, kiedy komputer jest wyłączony, w stanie hibernacji, lub w trybie uśpienia. W takich sytuacjach skanowanie zostanie odłożone do następnego razu.

Skanowanie odbywa się w tle, niezależnie od tego, czy użytkownik jest zalogowany.

Chociaż nie jest to obowiązkowe, zaleca się zaplanowanie pełnego skanowania systemu, w celu uruchamiania go cotygodniowo na wszystkich punktach końcowych. Skanowanie punktów końcowych regularnie jest środkiem bezpieczeństwa, które może pomóc w wykryciu, oraz zablokowaniu złośliwego oprogramowania, które może ominąć funkcje ochrony w czasie rzeczywistym.

Źródło: https://www.bitdefender.com/support/how-to-schedule-an-antimalware-scan-task-in-gravityzone-2289.html


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy