Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ - Produkty dla domu

Moduł antykradzieżowy pokazuje złą lokalizację

Arkadiusz K

14 września 2021

Moduł antykradzieżowy pokazuje złą lokalizację

Moduł antykradzieżowy jest funkcją Bitdefendera, która umożliwia zdalne namierzanie, blokowanie oraz wymazywanie laptopów z systemem Windows i urządzeń z systemem Android. W tym artykule pokażemy Ci co zrobić jeżeli nie możesz zlokalizować swojego urządzenia lub wyświetla się nieprawidłowa lokalizacja.


Dlaczego wyświetla mi się nieprawidłowa lokalizacja? 

Na komputerach z systemach Windows komendy modułu antykradzieżowego polegają na połączeniu z Internetem. Lokalizacja jest określana w dziesiątkach metrów, jeżeli PC jest połączony z Wi-Fi. W przypadku połączenia po kablu sytuacja staje się bardziej skomplikowana, ponieważ dostawca internetu staje się częścią tego równania. Dla niektórych klientów, szczególnie tych, który mają stałe IP, dostawca wyświetla informacje o lokalizacji (ulica, numer itd.). Dla innych konfiguracja zastosowana przez dostawcę internetu wyświetli tylko przybliżoną lokalizację taką jak lokalizację centrum danych lub główną drogę, która może być kilometry od Twojej rzeczywistej lokalizacji.

Na urządzeniach z systemem Android usługi lokalizacyjne polegają na wieżach komunikacyjnych lub GPS. Moduł antykradzieżowy potrzebuje co najmniej trzech, aby dokładnie określić lokalizację. Moduł antykradzieżowy musi być włączony&skonfigurowany w aplikacji, aby mógł działać.

Aby komenda mogła zadziałać urządzenie musi mieć połączenie z Internetem oraz mieć zainstalowany Bitdefender. Jeżeli złodziej sformatuje komputer lub zresetuje telefon, nie będziesz w stanie go zlokalizować.

Jak mogę zwiększyć dokładność lokalizacji mojego urządzenia?

 • Czy masz połączenie kablowe z routerem? Jeśli tak, włącz Wi-Fi na swoim komputerze z systemem Windows.
 • Korzystasz z VPN? Jeżeli tak, rozłącz się. VPN ukrywa Twoją prawdziwą lokalizację co uniemożliwia dokładne namierzenie Twojego urządzenia.
 • Upewnij się, że masz włączone ustawienia lokalizacji. 

Podsumowując, aby określić Twoją dokładną lokalizację Bitdefender musi być zainstalowany na urządzeniu oraz musi być włączone Wi-Fi, telefony muszą mieć włączone dane mobilne (na wypadek braku połączenia z Wi-Fi), oraz włączone usługi lokalizacji i przyznane uprawnienia dostępu do lokalizacji. 

Źródło: https://www.bitdefender.com/consumer/support/answer/1417/


Autor


Arkadiusz K

Starszy serwisant, zajmuję się obsługą zgłoszeń serwisowych klientów indywidualnych i biznesowych. Zajmuję się również tłumaczeniami związanymi z interfejsem programu Bitdefender. Po godzinach pasjonat sprzętu komputerowego i nowinek ze świata technologii.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy