Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościBezpieczeństwo w Internecie

Recenzja Bitdefender Total Security przeprowadzona przez PCMag

Piotr R

17 maja 2024

Podstawą każdego pakietu zabezpieczeń jest ochrona antywirusowa. Jednak rozwiązania dostępne aktualnie na rynku różnią się znacznie od siebie i już od dawna wykraczają poza prostą ochronę antywirusową. Niektóre pakiety chronią tylko komputery PC, inne zaś rozszerzają ochronę na wszystkie popularne platformy. Bitdefender Total Security zwiększa ochronę oferowaną przez Bitdefender Internet Security i oferuje bezpieczeństwo na wielu platformach, co uczyniło go zwycięzcą Wyboru Redakcji PCMag. Dlatego w tym artykule przedstawimy recenzję Bitdefender Total Security, którą sporządził pracownik magazynu PCMag.

Informatyk zmienia antywirus na Bitdefender

Recenzja Bitdefender Total Security

Recenzenci PCMag w pierwszej kolejności skupili się na cenie pakietu Bitdefender Total Security i umieścili go pośrodku stawki, twierdząc, że ma dobry stosunek jakości do ceny, zważywszy, iż za jego pomocą możesz ochronić do 10 urządzeń z systemami Windows, macOS, iOS oraz Android.

Następnie redakcja skupiła się na łatwości obsługi konta Bitdefender Central. Jak przystało na produkt obejmujący wiele platform, aktywujesz swoją subskrypcję, wpisując kod w konsoli online Bitdefender Central. Gdy produkt pojawi się w Twojej konsoli, możesz go zainstalować w systemie, z którego korzystasz, wcisnąć kod QR za pomocą urządzenia mobilnego lub wysłać e-mail z linkiem do zainstalowania go na innych urządzeniach. Link instalacyjny automatycznie pobiera odpowiedni instalator dla aktywnego systemu operacyjnego.

Udostępnione funkcje antywirusowe

Redaktor PCMag zauważa, że pakiet Bitdefneder Total Security wygląda prawie dokładnie jak Bitdefender Internet Security i Bitdefender Antivirus Plus. Każda aplikacja zawiera menu po lewej stronie z ikonami Panelu, Ochrony, Prywatności i Narzędzi. Górna część głównego okna odzwierciedla stan bezpieczeństwa i oferuje rekomendacje z komponentu AutoPilot. Sześć konfigurowalnych przez użytkownika paneli przycisków zapewnia szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji.

Pracownicy PCMag zwracają uwagę także na to, że Bitdefender posiada obecnie doskonałe wyniki w trzech z czterech niezależnych laboratoriów testujących oprogramowanie antywirusowe, które biorą pod uwagę podczas testów. Na początek uzyskał doskonałe 18 punktów w instytucie AV-Test. W trzech testach AV-Comparatives Bitdefender uzyskał trzy wyniki Advanced+, czyli maksymalną możliwą ocenę. Total Security przeszedł także trudny test ochrony bankowości przeprowadzony przez MRG-Effitas i uzyskał certyfikat poziomu 1 w ocenie 360 stopni tego laboratorium, co jest rzadkim osiągnięciem. W wielu poprzednich raportach otrzymał on najwyższy poziom certyfikatu AAA od SE Labs, chociaż najnowszy raport tego laboratorium nie uwzględniał Bitdefendera. Recenzent z PCMag stworzył algorytm, który łączy te różne wyniki w jedną zbiorczą ocenę. W teście tym Bitdefender zdobył 10 na 10 możliwych punktów.

Redaktor z PCMag oceniał również skuteczność każdego programu antywirusowego w zapobieganiu pobieraniu złośliwego oprogramowania, korzystając z najnowszych odkryć MRG-Effitas. Program antywirusowy otrzymał pełny wynik za każde pobranie złośliwego oprogramowania, któremu zapobiega, czy to poprzez blokowanie dostępu do witryny hostującej złośliwe oprogramowanie, czy poprzez eliminację złośliwego oprogramowania podczas procesu pobierania. Bitdefender uzyskał 100% ochrony w tym teście, w połowie uniemożliwiając wszelki dostęp do niebezpiecznych stron, a w połowie eliminując ładunek złośliwego oprogramowania.

Witryny phishingowe mają na celu oszukanie naiwnych internautów, aby podali swoje dane logowania, co jest o wiele łatwiejsze z perspektywy cyberprzestępcy niż pisanie złośliwego oprogramowania w celu wymknięcia się procesom antywirusowym i kradzieży tych danych uwierzytelniających. Bitdefender uzyskał bardzo dobry wynik wykrywania na poziomie 98% w praktycznym teście antyphishingowym przeprowadzonym przez recenzenta PCMag. Ponadto komponenty Bitdefender zneutralizowały 10 próbek szyfrującego oprogramowania ransomware w świecie rzeczywistym przy zerowej pomocy zwykłego programu antywirusowego działającego w czasie rzeczywistym.

W dalszej części recenzji pracownik PCMag zwraca uwagę także na wiele innych funkcji, które zapewnia Bitdefender Total Securty, w tym przeglądarkę Safepay, która izoluje poufne transakcje online, VPN o ograniczonej przepustowości, aktywny system Do Not Track zapobiegający śledzeniu w Internecie, skaner podatności, niszczarkę plików oraz środowisko ratunkowe do usuwania najbardziej odpornego złośliwego oprogramowania.

Funkcje Bitdefender Total Security

Recenzent PCMag w dalszej części artykułu zauważa, że kiedy uaktualnisz Antivirus Plus do Bitdefender Total Security, wszystkie nowe funkcje pojawią się na stronach Ochrona i Prywatność. W szczególności warto zwrócić uwagę na funkcję zapory sieciowej i antyspamu, które pojawiają się na stronie Ochrona, a strona Prywatność zyskuje kontrolę rodzicielską oraz ochronę wideo i audio.

Zapora sieciowa Bitdefender pozostaje w tle, blokując ataki z zewnątrz i monitorując programy, które niewłaściwie korzystają z połączenia sieciowego. Recenzent poddał tę funkcję wielu testom, próbując wyłączyć ochronę w sposób, w jaki mógłby sobie poradzić złośliwy program, jednak zapora pozostała niezłomna i nie udało się jej sforsować.

Większość ludzi nie potrzebuje obecnie lokalnego filtra spamu, jednak jeśli jest Ci niezbędny, to pamiętaj, że Bitdefender integruje się z Microsoft Outlook i Mozilla Thunderbird. Osoby korzystające z innego klienta poczty e-mail nie uzyskają takiego samego poziomu interakcji, ale nadal mogą zdefiniować reguły wyrzucania spamu do własnego folderu.

Może się zdarzyć, że niebezpieczny program lub witryna internetowa uzyska dostęp do Twojej kamery i włączy ją na laptopie bez Twojej wiedzy, nie włączając lampki ostrzegawczej. System ochrony wideo i audio pilnuje, aby tego rodzaju szpiegostwo nie miało miejsca. Jeśli niezaufany program spróbuje aktywować kamerę internetową lub mikrofon, Bitdefender zapyta, co zrobić. Włączenie nowego programu do rozmów wideo jest dość łatwe i równie łatwe jest blokowanie podejrzanego podglądacza.

Podobnie jak filtrowanie spamu, kontrola rodzicielska jest funkcją, która jest potrzebna tylko niektórym użytkownikom. System kontroli rodzicielskiej Bitdefender oferuje wszystkie oczekiwane funkcje. Blokuje dostęp do stron internetowych w nieodpowiednich kategoriach, pozwala rodzicom zaplanować czas korzystania z komputera i oddzielnie nałożyć dzienny limit, a także lokalizuje Twoje dzieci (lokując ich urządzenia).

Możesz sobie wyobrazić, że ogromna kolekcja funkcji Bitdefendera sprawi, że będzie to gigantyczny pożeracz zasobów. Nic nie może być dalej od prawdy. Recenzent PCMag przeprowadził kilka prostych testów praktycznych, aby zmierzyć wpływ instalacji pakietu. Bitdefender Total Security spowalniał proces uruchamiania o zaledwie kilka sekund i miał niewielki wpływ na dwa testy oparte na plikach.

Nowe funkcje dla systemu Windows

Jak już wspomniano, aktualizacja z samodzielnego programu antywirusowego do pakietu podstawowego dodaje nowe funkcje do stron Ochrona i Prywatność w oknie głównym. Przechodząc do następnego kroku, do Total Protection, nowe funkcje pojawiają się na stronie Narzędzia.

Funkcja Profile pozwala Bitdefenderowi dostosować swoje zachowanie do bieżącego użycia komputera, a Niszczarka plików usuwa wrażliwe pliki. Te dwa elementy pochodzą z pakietu podstawowego. Nowość w tym najwyższej klasy pakiecie OneClick Optimizer dokłada wszelkich starań, aby przyspieszyć działanie systemu, a funkcja Anti-Theft, jak sama nazwa wskazuje, pomaga uporać się z utratą lub kradzieżą urządzenia.

Optymalizacja dla Windowsa

Recenzent Bitdefender Total Security zwraca uwagę, że w zakładce Narzędzia Bitdefender znajdziesz przydatną funkcję do dostrajania o nazwie OneClick Optimizer, którego nie ma w Bitdefender Internet Security. Aby rozpocząć jego pracę, po prostu kliknij Optymalizuj. Redaktor donosi, że w jego systemie testowym skanowanie szybko znalazło setki elementów w kategoriach Oczyszczanie dysku, Oczyszczanie rejestru i Oczyszczanie prywatności. Zgodnie z zaleceniami recenzent kliknął opcję wyświetlenia szczegółów w każdej kategorii.

Problemy związane z oczyszczaniem dysku mogą obejmować pliki-śmieci, pliki tymczasowe i pliki pamięci podręcznej. W systemie testowym oprogramowanie znalazło pliki zajmujące prawie jedną trzecią gigabajta miejsca na dysku. W kategorii Czyszczenie rejestru Bitdefender zgłosił bezużyteczne lub błędne wpisy kilku typów, w tym pliki pomocy i udostępnione biblioteki DLL. Czyszczenie prywatności odnosi się do pamięci podręcznej przeglądarki, plików cookie i historii.

Po sprawdzeniu wyników skanowania recenzent PCMag kliknął duży niebieski przycisk Optymalizuj, aby naprawić wszystkie problemy. Po zakończeniu pakiet udostępniał szczegółowy raport w formie obszernego dokumentu HTML zawierającego listę każdego pojedynczego pliku i zmiany w rejestrze. Podobne komponenty w niektórych pakietach umożliwiają podgląd zmian i wykluczenie określonych, podczas gdy inne umożliwiają późniejsze wycofanie niektórych lub wszystkich zmian. Większość użytkowników nie miałaby pojęcia, czego szukać wśród setek elementów, więc Bitdefender nie zawraca sobie głowy ani podglądem, ani wycofywaniem zmian, z wyjątkiem sytuacji, gdy pozwala wykluczyć całą kategorię, taką jak niepotrzebne pliki systemu Windows lub pliki cookie Chrome.

Ochrona przed kradzieżą dla systemu Windows

Komputer stacjonarny zwykle znajduje się w domu lub zamkniętym biurze i jest podłączony różnymi kablami zasilającymi. Kradzież nie jest największym zmartwieniem w tej sytuacji. Jednak nowoczesne laptopy są tak wydajne, że wiele osób (i firm) w ogóle pomija komputer stacjonarny. Wygodnie jest zabrać komputer, gdziekolwiek chcesz, ale dla złodzieja wygodnie jest go zabrać i kropka.

Recenzent z PCMag zauważa, że nie musisz robić nic specjalnego, aby włączyć zabezpieczenie przed kradzieżą na laptopie z systemem Windows. Aby zarządzać tą funkcją, logujesz się do Bitdefender Central i przeglądasz urządzenie, które chcesz chronić. Przyciski na stronie Anti-Theft umożliwiają zlokalizowanie, zablokowanie lub wyczyszczenie urządzenia. Opcja włączenia głośnego alarmu pojawia się tylko na urządzeniach z Androidem.

Kiedy urządzenie łączy się przez Wi-Fi, Bitdefender pobiera swoją lokalizację za pomocą triangulacji Wi-Fi, która może być dość dokładna. Jednak w przypadku połączenia Ethernet opiera się na geolokalizacji adresów IP ze znacznie mniejszą dokładnością. Będziesz miał szczęście, jeśli w takim wypadku system wskaże ci właściwe miasto.

Jeśli złodziej ukradł Twój laptop, gdy był on zalogowany na Twoje konto i zdołał uciec, nie pozwalając mu przejść w tryb uśpienia, możesz mieć problem. Bez obaw. Bitdefender może wysłać polecenie zdalnego zablokowania Twojego konta użytkownika. Bez hasła administratora złodziej nie będzie miał dostępu do Twoich danych. Pamiętaj, aby używać silnego hasła, aby chronić swoje konto. Noszenie laptopa bez zabezpieczenia hasłem jest nieodpowiedzialne, ale jeśli to zrobisz, Bitdefender nadal może pomóc. Podczas procesu blokowania masz możliwość dodania hasła, które nadal będzie Twoim hasłem logowania.

Podczas testów PCMag maszyna wirtualna natychmiast zareagowała na polecenie blokady. Wybranie polecenia czyszczenia spowodowało wyświetlenie ostrzeżenia, że wszystkie dane i aplikacje na utraconym komputerze zostaną usunięte. Kiedy recenzent potwierdził swój zamiar, testowa maszyna wirtualna natychmiast uruchomiła się ponownie i rozpoczęła proces czyszczenia danych. Aby kontynuować testowanie, tester musiał odzyskać zapisaną migawkę.

„To tyle, jeśli chodzi o zabezpieczenie przed kradzieżą, ale to wszystko, czego potrzebujesz do laptopa. Tak, nie ma opcji włączenia alarmu, ale ryzyko zgubienia telefonu z Androidem w domu jest znacznie większe niż laptopa. Możesz zlokalizować i zablokować zgubiony lub skradziony laptop, aby zapobiec niewłaściwemu użyciu. Jeśli nie da się tego odzyskać, możesz wysłać zdalne polecenie wyczyszczenia urządzenia, chroniąc dane przed nieprzyjaznymi rękami” – głosi treść recenzji PCMag.

Ochrona dla systemu macOS

Instalując ten wieloplatformowy produkt na komputerze Mac, otrzymujesz pełną instalację Bitdefender Antivirus for Mac oraz bezpłatną, ograniczoną w funkcjach wersję produktu VPN. Kontrola rodzicielska z pakietu Bitdefender Internet Security również obsługuje komputery Mac, ale nie jest całkowicie zintegrowana.

Bitdefender Total Security – ochrona macOS

Zdaniem recenzenta PCMag niezależne laboratoria antywirusowe, które rozszerzają swoje testy na system macOS, pokochały ten produkt i uzyskał on doskonały wynik w praktycznym teście ochrony przed phishingiem. Bitdefender Total Security chroni Twoje pliki i kopie zapasowe przed oprogramowaniem ransomware. Natomiast rozszerzenie przeglądarki TrafficLight ostrzega przed niebezpiecznymi linkami w wynikach wyszukiwania.

Całkowita ochrona dla Androida

Bitdefender Internet Security jest wyłącznie pakietem dla systemu Windows. Aktualizacja do wersji Windows Total Security rozszerza ochronę na urządzenia z systemem Android i iOS oraz uruchamia pętlę w oddzielnym programie antywirusowym macOS wspomnianym powyżej.

Aby zainstalować Bitdefender Security na urządzeniu z Androidem, możesz pobrać kod QR z Bitdefender Central lub wysłać do siebie link e-mailem. Możesz także pobrać osobną aplikację mobilną Bitdefender Central i użyć jej do zainstalowania mobilnej aplikacji zabezpieczającej.

Początkowo Bitdefender Security poprowadzi Cię przez długą serię ważnych uprawnień i działań konfiguracyjnych. Musisz nadać mu status Administratora urządzenia, aby włączyć zabezpieczenie przed kradzieżą i bardziej przyziemne uprawnienia, takie jak dostęp do zdjęć, multimediów i plików. Zaleca pełne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i zaprasza do włączenia blokady aplikacji.

Po wykonaniu wielu początkowych kroków znajdziesz przejrzysty ekran główny z ikoną stanu zabezpieczeń pośrodku i menu składającym się z pięciu ikon na dole. Ikony na dole reprezentują Panel, Skanowanie złośliwego oprogramowania, Ochrona przeglądarki, Ostrzeżenie o oszustwie i Więcej, przy czym ostatni element otwiera menu wszystkich funkcji.

Skanowanie złośliwego oprogramowania i ochrona przeglądarki

Bitdefender skanuje także nowe aplikacje podczas ich instalacji. W nietypowy sposób strona skanera złośliwego oprogramowania oferuje obszerną listę wykrywanych typów złośliwego oprogramowania, w tym CoinMiner, Banker i Obfuscated. Możesz dotknąć dowolnego elementu, aby uzyskać wyjaśnienie.

Bitdefender stosuje również swoją skuteczną ochronę sieci, aby chronić Cię przed złośliwymi i fałszywymi witrynami, tak samo, jak ma to miejsce w systemie Windows. Na podstawie obserwacji automatycznie chroni przeglądarki Chrome, Firefox i Brave. Możesz rozszerzyć ochronę na niezwykle szeroki wybór innych przeglądarek, w tym Dolphin, DuckDuckGo i Yandex.

Doskonałe wyniki laboratorium Androida

Recenzent PCMag zauważa, że program antywirusowy dla systemu Android otrzymał najwyższe oceny ze wszystkich trzech testów przeprowadzonych przez niezależne instytuty badawcze. Instytut AV-Test ocenia narzędzia antywirusowe dla systemu Android pod kątem ochrony, wydajności i użyteczności; Bitdefender otrzymał maksymalny wynik we wszystkich trzech kategoriach. Zarówno AV-Comparatives, jak i MRG-Effitas oceniły ochronę Bitdefender jako 100% skuteczną.

Powiadomienie o oszustwie i prywatność konta

Funkcja Scam Alert obserwuje linki w przychodzących wiadomościach tekstowych i oznacza wszelkie podejrzane. Sprawdza także aplikacje do przesyłania wiadomości (WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram i Discord) pod kątem podejrzanych linków. Gdy wykryje problemy, radzi powstrzymać się od kliknięcia linku, usunąć wiadomość i (jeśli nie jest to osoba, którą rozpoznajesz) zablokować nadawcę.

Prywatność konta to funkcja specyficzna dla urządzeń mobilnych, która sprawdza adres e-mail powiązany z Twoim kontem Bitdefender pod kątem znanych naruszeń i raportuje wszelkie trafienia. Na urządzeniu testowym wykryto kilka naruszeń sprzed kilku lat. Aplikacja zasugeruje zmianę hasła do konta i oznaczenie ostrzeżeń jako rozwiązanych.

Funkcje zabezpieczające przed kradzieżą smartfona

Z konsoli online Bitdefender Central możesz zlokalizować, zablokować lub wyczyścić urządzenie tak, jak w systemie Windows. Możesz także włączyć głośny alert, co jest przydatne, jeśli zgubiłeś telefon.

W samej aplikacji widoczne są dodatkowe funkcje antykradzieżowe. Możesz tutaj wyłączyć funkcje zdalnego sterowania. Istnieje możliwość zrobienia zdjęcia osobie próbującej odgadnąć PIN Twojego ekranu blokady. Możesz także przetestować funkcję „krzyku”, która powoduje, że urządzenie emituje bardzo głośny dźwięk.

Niezwykle elastyczna blokada aplikacji

Nikt nie może uzyskać dostępu do Twojego telefonu, gdy jest on zablokowany kodem PIN lub, jeszcze lepiej, blokadą biometryczną. Jednak osoba, która odbierze go odblokowanego, gdy nie patrzysz, może przeszukać Twoją prywatną pocztę e-mail lub inne dane. Blokada aplikacji pozwala dodatkowo zabezpieczyć pocztę, wiadomości, ustawienia i dowolne inne aplikacje. Po prostu dotknij, aby wybrać chronione aplikacje.

Recenzent PCMag zauważa, że w przypadku większości aplikacji zabezpieczających blokada aplikacji to prosty przełącznik. Bitdefender daje ci kilka nietypowych wyborów. Domyślnie za każdym razem, gdy otwierasz lub przełączasz się na zablokowaną aplikację, wymaga ona odblokowania za pomocą kodu PIN lub odcisku palca. System antywirusowy Bitdefender można ustawić tak, aby odblokowane aplikacje były otwarte do momentu wyłączenia ekranu, ale to mija się z celem tej funkcji. Lepiej skonfigurować je tak, aby aplikacje pozostały odblokowane przez 30 sekund po wyjściu, dzięki czemu łatwo będzie do nich wrócić. Nie chcesz się tym wszystkim zajmować, gdy jesteś w domu? Możesz skonfigurować go tak, aby pozostawał odblokowany, gdy korzystasz z sieci Wi-Fi, którą określiłeś jako zaufaną.

Limitowany dostęp do sieci VPN

Redakcja PCMag zauważa, że po dotknięciu ikony Więcej zobaczysz element menu VPN. Nic dziwnego, że dotknięcie go otwiera zintegrowaną sieć VPN. Jednak znajdziesz tam także baner sugerujący wypróbowanie dedykowanej aplikacji VPN. Rzeczywiście, dedykowana aplikacja stanowi duże ulepszenie w stosunku do prostego włączania/wyłączania VPN zintegrowanego z mobilną aplikacją zabezpieczającą.

Oddzielna aplikacja VPN zawiera przydatne funkcje, takie jak wyłącznik awaryjny, który pozwala uniknąć przypadkowego wysłania niechronionych danych w przypadku zerwania połączenia VPN, oraz dzieli tunelowanie w celu identyfikacji aplikacji i witryn internetowych łączących się bez przechodzenia przez VPN. Przepustowość jest ograniczona do 200 MB dziennie, chyba że zapłacisz za oddzielną subskrypcję VPN. Inne funkcje obejmują opcję wyboru protokołu VPN, włączenie blokowania reklam i modułów śledzących oraz automatyczne łączenie się przez VPN w publicznej sieci Wi-Fi.

Aktualizacja do Bitdefender Premium VPN usuwa ograniczenie przepustowości i pozwala wybrać serwer VPN z listy globalnych opcji. Otrzymujesz także dostęp do funkcji podwójnego przeskoku, która całkowicie zasłania Twój adres IP, przepuszczając ruch przez dwa serwery VPN.

Centralna aplikacja Bitdefender

PCMag zauważa także, że możesz zainstalować mobilną aplikację zabezpieczającą z aplikacji Bitdefender Central i odwrotnie. Ta ostatnia oferuje wszystkie możliwości konsoli online w poręcznej aplikacji wielkości telefonu. Dzięki temu rozwiązaniu możesz monitorować inne swoje urządzenia, korzystać z funkcji antykradzieżowych, zarządzać kontrolą rodzicielską, a nawet uruchamiać zdalne akcje, takie jak uruchomienie skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, aktualizacja lub przepustka optymalizacyjna. Twoje powiadomienia Bitdefender również mają swoją własną uporządkowaną stronę.

Kompleksowy pakiet Android
Zdaniem recenzenta PCMag Bitdefender Total Security na Androida to kompleksowy zestaw komponentów bezpieczeństwa. Obejmuje oprogramowanie antywirusowe, zabezpieczenie przed kradzieżą, ochronę sieci, blokowanie wrażliwych aplikacji, raportowanie prywatności konta i wiele innych.

Naprawdę całkowite bezpieczeństwo

Zdaniem redakcji PCMag Bitdefender Total Security opiera się na imponującej ochronie bezpieczeństwa, którą można znaleźć w innych produktach antywirusowych tej firmy. Wśród wielu funkcji skupiających się na bezpieczeństwie znajduje się wielokrotnie nagradzany program antywirusowy, zapora sieciowa, filtr spamu i niezwykły system zabezpieczający przed kradzieżą laptopa. Bitdefender Total Security Rozszerza także ochronę na urządzenia z systemem Android i macOS oraz, w mniejszym stopniu, na urządzenia z systemem iOS. Dzięki ogromnej kolekcji funkcji bezpieczeństwa, z których wszystkie są najwyższej klasy, Bitdefender Total Security jest zwycięzcą wyboru redakcji w kategorii mega-pakietów bezpieczeństwa.

Bitdefender Total Security łączy w sobie bogactwo komponentów bezpieczeństwa i dodatkowych funkcji w jednym najwyżej ocenianym megapakiecie, który zapewnia ochronę dla urządzeń z systemami Windows, macOS, Android i iOS.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy