Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościCiekawostki

PCMag dzieli się recenzją Bitdefender Antivirus Plus

Piotr R

9 maja 2024

W grudniu 2023 roku magazyn PCMag zamieścił na swojej stronie obszerną recenzję Bitdefender Antyvirus Plus, w której zostały wymienione nie tylko największe zalety tego produktu, lecz także przemyślenia doświadczonego zespołu do spraw cyberbezpieczeństwa, który od 1982 roku PCMag przetestował i ocenił tysiące produktów, aby pomóc Ci podejmować lepsze decyzje zakupowe. Dlatego w tym artykule przedstawimy punkt widzenia pracowników PCMAG.com i krótko scharakteryzujemy ich recenzję.

Podstawowe informacje na temat Bitdefender Antivirus Plus

Jak sama nazwa wskazuje, Bitdefender Antivirus Plus funkcjonalność tego antywirusa wykracza daleko poza podstawowy silnik antywirusowy. Dzięki kolekcji dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, pakiet ten może zapewnić bezpieczeństwo komputerom z systemami Windows nawet w przypadku najbardziej wyrafinowanych cyberzagrożeń.
Bitdefender Antivirus Plus zapewnia skuteczną ochronę przed oprogramowaniem ransomware, wzmocnioną przeglądarkę do bankowości internetowej (Bitdefender SafePay), skanowanie w poszukiwaniu brakujących poprawek zabezpieczeń, skuteczną blokadę śledzenia reklam i wiele innych przydatnych funkcji. Antywirus ten wypadł znakomicie zarówno w niezależnych testach laboratoryjnych, jak i w wewnętrznych testach PCMag. Ponadto Bitdefender Antivirus Plus jest pięciogwiazdkowym zwycięzcą nagrody Editors’ Choice za ochronę bezpieczeństwa Twojego komputera.

W pierwszej części recenzji eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa z PCMag skupili się na kryterium ceny. Bitdefender Antivirus Plus wypadł w tej kategorii bardzo dobrze i zachował wyśmienity stosunek jakości do ceny.


Pierwsze kroki z Bitdefenderem – ocena interfejsu

Recenzenci z PCMag zauważają, że Bitdefender w coraz większym stopniu koncentruje się na swoim internetowym panelu kontrolnym, który nazywa się Bitdefender Central. Najprostszym sposobem na rozpoczęcie pracy antywirusa jest wprowadzenie kodu aktywacyjnego do konta Bitdefender Central i zalogowanie się do antywirusa na swoim urządzeniu. Zauważają także, że z panelu można pobrać ochronę dla używanego komputera lub wysłać e-mailem łącze umożliwiające zainstalowanie jej na innym komputerze.

Ponadto w Bitdefender Central możesz przeglądać swoje subskrypcje i chronione urządzenia. W tym miejscu zarządzasz także ochroną przed kradzieżą tożsamości, niezależnie od tego, czy jest ona samodzielna, czy powiązana z wysokiej klasy pakietem Bitdefender. Zapewnia także dostęp do oddzielnej usługi Bitdefender Digital Identity Protection. Wystarczy, że zalogujesz się do swojego konta na Bitdefender Central, zainstalujesz program antywirusowy i gotowe. Jesteś już chroniony przed cyberzagrożeniami.

Główne okno Bitdefender wyświetla panel bezpieczeństwa z menu po lewej stronie, które oferuje dostęp do różnych kategorii funkcji. Zalecenia dotyczące bezpieczeństwa z systemu AutoPilot zajmują górną część okna, a poniżej sekstet tzw. szybkich akcji. Domyślne funkcje Szybkich akcji umożliwiają szybkie skanowanie systemu lub skanowanie pod kątem luk w zabezpieczeniach, otwieranie VPN i konfigurowanie ochrony online Safepay. Szósty przycisk umożliwia przełączanie funkcji do i z obszaru Szybkie akcje.

Kliknięcie opcji Ochrona, Prywatność lub Narzędzia w lewym menu powoduje wyświetlenie szczegółowych stron funkcji i ustawień. Na przykład strona Ochrona zawiera między innymi skanowanie antywirusowe i skanowanie pod kątem luk w zabezpieczeniach. Anti-Tracker oraz VPN znajdują się wśród elementów na stronie Prywatność. W obszarze Narzędzia możesz użyć Niszczarki plików lub skonfigurować system profili w celu automatycznej konfiguracji.

„Przez wiele lat tryb Autopilota Bitdefendera radził sobie z problemami bezpieczeństwa w tle, bez interwencji użytkownika. Obecnie Autopilot odgrywa bardziej widoczną rolę. Celem jest zapewnienie pełnego wykorzystania jego wielu funkcji. Na przykład podczas tej recenzji zasugerowano włączenie narzędzia Ransomware Remediation i rozwiązanie niektórych problemów konfiguracyjnych wykrytych podczas skanowania pod kątem luk w zabezpieczeniach. Autopilot może również sugerować skorzystanie z menedżera haseł lub sprawdzenie prywatności swoich kont online.” – głosi treść recenzji PCMag.

Skanowanie systemu

Za każdym razem, gdy instalujesz nowy program antywirusowy, powinieneś przeprowadzić najgłębsze skanowanie, jakie oferuje, aby upewnić się, że nic się nie czai, zanim nadejdzie ochrona. Skanowanie systemu Bitdefender ostrzega, że może to zająć dość dużo czasu i faktycznie może tak być. Ponowne skanowanie skraca ten czas nawet do 97% czasu.

Teoretycznie ochrona w czasie rzeczywistym powinna poradzić sobie z wszelkimi problemami związanymi ze złośliwym oprogramowaniem po pełnym skanowaniu. Aby uzyskać dodatkową warstwę bezpieczeństwa, możesz zaplanować skanowanie codzienne, cotygodniowe lub miesięczne, ustawiając oddzielnie harmonogram skanowania szybkiego, pełnego i niestandardowego.

Doskonałe wyniki testów laboratoryjnych

W kolejnej części recenzji eksperci z PCMag zwracają uwagę na to, że Bitdefender świetnie radzi sobie w niezależnych testach. Narzędzia antywirusowe, które przejdą test AV Comparatives, uzyskują certyfikat Standard, natomiast te, które radzą sobie znacznie lepiej niż wymagane minimum, otrzymują certyfikat Advanced lub nawet Advanced+. Bitdefender posiada certyfikat Advanced+ we wszystkich trzech testach.

W trzyczęściowym teście regularnie przeprowadzanym przez AV-Test Institute każdy program antywirusowy może zdobyć do sześciu punktów za dokładną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, niewielki wpływ na wydajność i dobrą użyteczność (definiowaną jako minimalna liczba fałszywych alarmów). Bitdefender i około jedna trzecia testowanych programów antywirusowych uzyskała w tym teście doskonałe 18 punktów. Kolejna trzecia uzyskała 17,5 punktu, co wystarczyło do zdobycia tytułu Top Produktu.

Testy przeprowadzane przez ekspertów z MRG-Effitas różnią się nieco od pozostałych. Program antywirusowy potrzebuje doskonałego wyniku, aby przejść test trojanów bankowych przeprowadzony w tym laboratorium — wszystko poniżej oznacza porażkę. Inny test wykorzystujący szeroką gamę złośliwego oprogramowania oferuje dwa poziomy zaliczenia. Jeśli program antywirusowy blokuje każdą próbę instalacji złośliwego oprogramowania, przechodzi na poziom 1. Jeśli jakieś złośliwe oprogramowanie przedostanie się, ale zostanie wyeliminowane w ciągu 24 godzin, uzyskuje poziom 2. Wszystko inne zakończy się niepowodzeniem.

SE Labs stara się jak najdokładniej symulować rzeczywisty świat złośliwego oprogramowania do celów testowych, korzystając z systemu przechwytywania/odtwarzania, aby przedstawić każdemu programowi antywirusowemu rzeczywisty atak internetowy. Certyfikacja z tego laboratorium obejmuje pięć poziomów: AAA, AA, A, B i C. Bitdefender uzyskał certyfikat AAA w kilku ostatnich raportach.

Eksperci z PCMag opracowali algorytm, który normalizuje wszystkie wyniki testów w 10-punktowej skali i zwraca łączny wynik laboratoryjny dla dowolnego programu antywirusowego z wynikami z co najmniej dwóch laboratoriów. Bitdefender, wraz z Kaspersky i Microsoft, uzyskał doskonały łączny wynik 10 punktów na podstawie wyników ze wszystkich trzech laboratoriów. W najnowszych raportach ze wszystkich czterech laboratoriów pojawiają się jedynie programy Norton, Avast i Microsoft Defender Antivirus z wynikami odpowiednio 9,7, 9,6 i 9,0.

Doskonała ochrona przed phishingiem

Złośliwe oprogramowanie atakuje Twój komputer lub dane, aby zgarnąć pieniądze dla swoich twórców. Ataki phishingowe atakują najbardziej bezbronny element — Ciebie, użytkownika. Do tego typów ataków nie jest wymagane żadne skomplikowane kodowanie na poziomie systemu; wystarczy, że utworzą duplikat witryny bankowej lub innej wrażliwej strony, który będzie na tyle przekonujący, że zwiedzie przynajmniej część użytkowników witryny. Po zalogowaniu się do fałszywego konta oszuści stają się właścicielami Twojego konta. Te fałszywe witryny szybko trafiają na listę blokowanych i są usuwane, jednak phisherzy po prostu tworzą nowe.

Każdy kompetentny programista mógłby stworzyć system ochronny, który będzie odwracał przeglądarki od witryn znajdujących się na liście blokowanych witryn typu phishing, ale to nie wystarczy. Naprawdę skuteczny system ochrony przed phishingiem analizuje strony pod kątem oznak oszustwa i blokuje nawet te, które są zbyt nowe, aby umieścić je na liście zablokowanych. Niektóre zabezpieczenia przed phishingiem rozróżniają witryny umieszczone na liście zablokowanych i te zidentyfikowane w drodze analizy. Ochrona przed zagrożeniami online Bitdefender okazała się całkiem skuteczna w testach przeprowadzonych przez PCMag.

Bitdefender wykrył i odparł 98% zweryfikowanych oszustw typu phishing, co jest doskonałym wynikiem. Testowany w tym samym czasie program antywirusowy Bitdefender dla komputerów Mac uzyskał dokładnie taki sam wynik.

Zapobieganie zagrożeniom sieciowym

Komponent Ochrony Sieci Bitdefender współpracuje z Ochroną Zagrożeń Online, aby wykrywać i odpierać ataki wykorzystujące luki w zabezpieczeniach systemu operacyjnego i popularnych aplikacji. Ta ochrona jest częściej kojarzona z zaporą ogniową, ale zawiera ją kilka programów antywirusowych, takich jak Bitdefender i Norton.

Aby zobaczyć tę funkcję w działaniu, redaktorzy z PCMag zbombardowali system testowy 30 różnymi exploitami wygenerowanymi przez narzędzie penetracyjne CORE Impact. Kolekcja ta obejmowała exploity skierowane przeciwko systemowi Windows, przeglądarce Internet Explorer, pakietowi Microsoft Office i kilku narzędziom Adobe. Bitdefender usunął jeden ładunek exploitów i zablokował ponad połowę pozostałych jako niebezpiecznych, co daje łącznie 52% wykrycia.

Niektóre programy antywirusowe oznaczają exploity przy użyciu oficjalnej nazwy CVE. Bitdefender nie zrobił tego w swoich ostrzeżeniach w przeglądarce, ale zamiast tego zidentyfikował ponad połowę ataków pod oficjalną nazwą.

Zgodnie z raportem PCMag wykrywalność Bitdefendera na poziomie 52% to najlepszy wynik w ostatnich testach. G Data uzyskało zaledwie ułamek wyższego wyniku niż Bitdefender. Należy pamiętać, że żadnemu z exploitów nie udało się złamać w pełni załatanego systemu testowego. „Ochrona przed exploitami nie jest podstawowym składnikiem programu antywirusowego, szczególnie jeśli aktualizujesz system operacyjny i aplikacje, ale w przypadku Bitdefendera jest to niezły bonus” – głosi treść raportu PCMag.

Dodatkowa ochrona przeglądarki

Redaktorzy PCMag zwrócili uwagę także na to, że oprócz widocznej ochrony przed niebezpiecznymi i fałszywymi stronami internetowymi, Bitdefender zawiera także komponent Anti-Tracker. Anti-Tracker instaluje się jako rozszerzenie przeglądarki Chrome, Edge, Firefox i Internet Explorer.

Bitdefender Antivirus Plus Anti-Track

Kiedy odwiedzasz witrynę zawierającą moduły śledzące reklamy, analitykę witryny lub inne ważne dane, Bitdefender umieszcza liczbę modułów śledzących na ikonie paska narzędzi rozszerzenia. Domyślnie aktywny system Do Not Track blokuje je wszystkie. Możesz kliknąć w odpowiednią ikonę, aby wyświetlić podsumowanie według kategorii, które zawiera szacunkowy zaoszczędzony czas ładowania strony. Możesz także wyłączyć blokowanie określonych kategorii.

Recenzenci z PCMag w swym raporcie przypominają także, że nie musisz już instalować osobnego rozszerzenia Traffic Light, ponieważ system ochrony przed zagrożeniami online zajmuje się oznaczaniem wyników wyszukiwania za pomocą kolorowych ikon: zielonej oznaczającej bezpieczne, czerwonej niebezpiecznej i szarej oznaczającej jeszcze niezaznaczone. Bitdefender Antivirus dla komputerów Mac nadal korzysta z TrafficLight. Podczas testów przeprowadzonych przez PCMag znaczniki wyników wyszukiwania okazały się nierówne. W przypadku niektórych kombinacji przeglądarki i wyszukiwarki Bitdefender poprawnie oznaczał wyniki. Inne kombinacje przeglądarek/silników nie miały żadnych znaczników. Co ciekawe recenzent skontaktował się z zespołem Bitdefender, który wyjaśnił, że system znaczników nadal nie jest kompatybilny z niektórymi nowszymi technologiami, szczególnie z protokołem QUIC firmy Google. W podsumowaniu recenzji ekspert z PCMag zaznaczył jednak, że Bitdefender powstrzymuje użytkowników przed odwiedzaniem stron, które stanowią zagrożenie.

Wielowarstwowa ochrona przed ransomware

Żaden program antywirusowy nie jest doskonały. Każdy czasem przegapi zupełnie nowy atak. Jasne, w ciągu kilku dni większość firm zajmujących się bezpieczeństwem wypuści aktualizację, która wyeliminuje nowe zagrożenie, ale gdy oprogramowanie ransomware zniszczy Twoje pliki, to nie pomoże. Zdaniem redaktorów PCMag Bitdefender jest w czołówce ochrony przed oprogramowaniem ransomware, a bieżąca edycja zawiera kilka warstw ochrony przed tym typem cyberzagrożeń, których celem jest ochrona nawet przed zupełnie nowymi typami oprogramowania ransomware.

Funkcja Advanced Threat Defense uzupełnia zwykłe skanowanie antywirusowe o wykrywanie oparte na czynnikach behawioralnych, w tym wykrywanie zachowań oprogramowania ransomware. Moduł Zapobieganie zagrożeniom sieciowym blokuje sposoby wykorzystania exploitów, na których opierają się niektóre ataki oprogramowania ransomware. Przy pierwszej wskazówce o możliwym ataku ransomware, Ransomware Remediation tworzy kopię zapasową ważnych plików i przywraca je po tym, jak Bitdefender zneutralizuje atak.

Ransomware modyfikuje ważne pliki, zastępując je wersjami zaszyfrowanymi. Prostą obroną jest zablokowanie wszelkich zmian w plikach w chronionych lokalizacjach, chyba że program dokonujący zmiany jest autoryzowany. Avast Premium Security, Panda i Trend Micro należą do pakietów wykorzystujących tego typu ochronę przed oprogramowaniem ransomware. Po wykryciu nowego programu niezależnie od tego, czy jest to zainstalowany nowy edytor obrazów, czy atakujący oprogramowanie ransomware, Safe Files zapyta Cię, czy ufać programowi.

Jak donosi recenzent PCMag, jest kilka problemów związanych z tą techniką. Po pierwsze, dodaje ograniczenie prędkości za każdym razem, gdy edytujesz pliki za pomocą nowego, prawidłowego programu. Po drugie, co ważniejsze, to użytkownik decyduje, czy plik jest godny zaufania. Może nie zwracałeś uwagi na komunikaty. Być może palec Ci się poślizgnął i przez przypadek kliknąłeś Zezwalaj. Możesz przypadkowo zgodzić się na zaszyfrowanie Twoich danych. Właśnie dlatego Bitdefender wycofał Bezpieczne pliki, opierając się zamiast tego na ulepszonej naprawie ransomware i zaawansowanej obronie przed zagrożeniami.

Bitdefender Antivirus Plus – Zaawansowana obrona przed zagrożeniami

Redaktor PCMag przyznał, że testowanie tej warstwy ochronnej nie było łatwe. Bitdefender Shield, komponenty ochrony w czasie rzeczywistym, zniszczyły wszystkie rzeczywiste próbki oprogramowania ransomware. Dla celów testowych przywrócono maszynę wirtualną do migawki sprzed wstępnego czyszczenia i wyłączono ochronę w czasie rzeczywistym Bitdefender Shield. Upewniono się, że funkcje Advanced Threat Defense i Ransomware Remediation są aktywne.

Prawie wszystkie testowane próbki oprogramowania ransomware reprezentowały typowe szyfrowanie plików, poza jednym programem szyfrującym cały dysk. Usługa Advanced Threat Defense poradziła sobie ze wszystkimi próbkami szyfrowania plików. Bitdefender przechwycił nawet wyjątkowo wyrafinowanego ransomware Petya, zanim zdążył zaszyfrować dysk maszyny wirtualnej.

Recenzent z PCMag przyznał także, że czasami natrafiał na systemy ochrony przed oprogramowaniem ransomware, które nie działały wystarczająco szybko podczas uruchamiania systemu, przez co oprogramowanie ransomware zostawało załadowane podczas startu systemu. Aby sprawdzić ochronę Bitdefender podczas uruchamiania, skopiował kilka próbek, które uruchomiły ochronę do folderu Autostart i włączył ponownie system. Bitdefender wyeliminował wszystkie zagrożenia podczas tego testu.

Zgodnie z raportem PCMag komponenty ochrony specyficzne dla ransomware pojawiają się w coraz większej liczbie narzędzi antywirusowych, ale większość z nich nie sięga tak daleko, jak Bitdefender. Ponadto podkreślono, że darmowy program antywirusowy Bitdefender spisał się w tym teście równie dobrze – te same wyniki. Brakuje w nim komponentu Ransomware Remediation, ale podczas testów możliwości tego komponentu nigdy nie były potrzebne.

Ograniczona sieć VPN

Wiele warstw ochrony antywirusowej, internetowej i sieciowej Bitdefender zapewnia bezpieczeństwo Tobie, Twoim urządzeniom i Twoim danym. Jeśli jednak połączysz się z Internetem, przesyłanie Twoich danych może być zagrożone. Aby zapewnić prywatność swoim danym, potrzebujesz VPN (wirtualnej sieci prywatnej). Kiedy łączysz się za pomocą VPN, nikt, nawet właściciel podejrzanej sieci Wi-Fi, z której korzystasz, nie będzie miał dostępu do ruchu sieciowego, a śledzenie Twojego ruchu w Internecie będzie trudniejsze.

Bitdefender Antivirus Plus zapewnia dostęp do bezpłatnej, ograniczonej sieci VPN. Dzięki temu codziennie masz do dyspozycji 200 MB transferu bez możliwości zmiany serwera.

Bitdefender licencjonuje swoją technologię VPN od Hotspot Shield VPN firmy Aura. Posiada serwery w ponad 50 krajach, z dobrym zasięgiem globalnym. Lokalizacje serwerów mają znaczenie, częściowo dlatego, że większy zbiór lokalizacji oznacza więcej opcji fałszowania Twojej lokalizacji, ale głównie dlatego, że bliżej serwera zazwyczaj zapewnia lepszą prędkość i mniejsze opóźnienia.

Głównym problemem związanym z korzystaniem z VPN jest jego wpływ na prędkość połączenia internetowego. Korzystając z narzędzia do testowania prędkości Ookla, recenzent z PCMag odnotował procentową różnicę między wynikami testu prędkości z i bez VPN. Wpływ Bitdefendera na niezwykle ważną prędkość pobierania był nieco wyższy niż mediana obecnych sieci VPN, podobnie jak jego wpływ na prędkość wysyłania. Nie zwiększyło to jednak opóźnień tak bardzo, jak u większości konkurentów. Należy pamiętać, że zmiany w ruchu sieciowym mogą mieć wpływ na wyniki testu prędkości. Najszybsza sieć VPN dzisiaj może nie być najszybsza jutro; najszybsza sieć VPN w Nowym Jorku może nie być najszybszą siecią VPN w Las Vegas. Dlatego eksperci z PCMag nie zalecają wybierania VPN wyłącznie ze względu na prędkość.

Jeśli nie zdecydujesz się na subskrypcję Premium VPN, będziesz musiał oszczędnie korzystać z VPN. Jak już wspomniano, wykorzystanie dziennego limitu 200 MB nie zajmuje dużo czasu, zwłaszcza jeśli przesyłasz strumieniowo lub wykonujesz inne czynności wymagające dużej ilości danych. Zdaniem ekspertów z PCMag najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie wszystkich opcji Autoconnect wyłączonych i poleganie na Bitdefender, który zasugeruje włączenie VPN podczas odwiedzania stron internetowych w kategoriach takich jak Finanse, Płatności online lub Zdrowie.

Safepay chroniący transakcje finansowe

Bezpieczeństwo w Internecie jest ważne — nawet podczas oglądania e-sportu w Internecie lub publikowania zdjęć szynszyli. Jednak szczególnie jest to kluczowe podczas logowania się do witryny finansowej. Safepay Bitdefender automatycznie oferuje ochronę, gdy wykryje, że masz zamiar połączyć się ze stroną bankową lub inną wrażliwą stroną. Możesz mu nakazać, aby zawsze korzystał z Safepay w danej witrynie lub aby nigdy nie korzystał z niego w tej witrynie.

Safepay jest samodzielnym komputerem stacjonarnym ze wbudowaną wzmocnioną przeglądarką. Procesy uruchamiane na pulpicie Safepay nie mają połączenia ze zwykłym pulpitem. Przeglądarka Safepay obsługuje oczywiście menedżera haseł, ale inne rozszerzenia nie są mile widziane w tej przeglądarce.

Izolacja procesów przeglądarki Safepay chroni przed jakimkolwiek oprogramowaniem rejestrującym naciśnięcia klawiszy lub innym oprogramowaniem szpiegującym kradnącym naciśnięcia klawiszy. Wirtualna klawiatura wykracza poza to, pokonując nawet sprzętowe keyloggery. SafePay uniemożliwia także programom robienie zrzutów ekranu w celu przechwycenia poufnych informacji.

Bitdefender Antivirus Plus – dodatkowe funkcje

Zdaniem PCMag lista funkcji zawartych w tym programie antywirusowym Bitdefender jest długa. Funkcja skanowania w poszukiwaniu luk automatycznie działa w tle. Ostrzega Cię o niezainstalowanych aktualizacjach zabezpieczeń systemu Windows, brakujących poprawkach zabezpieczeń dla popularnych aplikacji, słabych hasłach do kont systemu Windows i nie tylko. Podczas korzystania z tego systemu antywirusowego prawdopodobnie zobaczysz ostrzeżenia na ten temat w panelu AutoPilota w oknie głównym. Powiązany doradca ds. bezpieczeństwa Wi-Fi ostrzega o wszelkich problemach związanych z bezpieczeństwem w domu, biurze lub publicznych hotspotach Wi-Fi, doradzając korzystanie z VPN w razie potrzeby.

Zgodnie z raportem PCMag dobrym sposobem ochrony najbardziej wrażliwych dokumentów jest ich szyfrowanie. Po zaszyfrowaniu istotne jest usunięcie niezabezpieczonego oryginału w sposób wystarczająco bezpieczny, aby uniknąć nawet odzyskania danych metodą kryminalistyczną. Bitdefender rezerwuje technologię szyfrowania plików dla swoich pakietów bezpieczeństwa z linii Bitdefender GravityZone, ale niszczarka plików do bezpiecznego usuwania jest dostępna nawet w programie antywirusowym z linii home&SOHO. Użyj go, gdy naprawdę musisz wyeliminować wrażliwy plik do tego stopnia, że nikt, nawet NSA, nie będzie mógł go odzyskać.

Ponadto recenzenci PCMag zaznaczają, że antywirusy Bitdefender od dawna zawierają profile konfiguracyjne dla różnych typów aktywności. Na przykład profil Praca zwiększa ochronę poczty e-mail i wydajność systemu, podczas gdy profil Film blokuje powiadomienia i ogranicza aktywność w tle. Bieżąca edycja podkreśla tę funkcję, wyświetlając przypomnienie, że włączenie jej może zoptymalizować Twoje wrażenia.

Najlepszy wybór antywirusa wg raportu PCMag

Zgodnie z oświadczeniem redakcji PCMag Bitdefender Antivirus Plus oferuje doskonałą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, co potwierdzają doskonałe wyniki z trzech niezależnych laboratoriów testowych. Ponadto testy przeprowadzone przez PCMag pokazują, że jest on szczególnie skuteczny w wykrywaniu witryn phishingowych i ochronie przed witrynami hostującymi złośliwe oprogramowanie. Aby zapewnić dodatkową ochronę przed oprogramowaniem ransomware, Bitdefender monitoruje zachowanie podobne do oprogramowania ransomware i przywraca wszystkie pliki, które mogły zostać zaszyfrowane przed włączeniem wykrywania opartego na zachowaniu. Co więcej, oferuje wystarczającą liczbę funkcji, aby kwalifikować się jako pakiet zabezpieczeń. Jak wynika z rzadkiej oceny pięciu gwiazdek, Bitdefender Antivirus Plus jest naprawdę doskonałą aplikacją. Jest także zdobywcą nagrody Editors’ Choice.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe




    stalynowy