Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Rozszerzenie systemu Bitdefender zablokowane na macOS High Sierra (10.13) i Mojave (10.14))

Awatar

Krzysztof B.

6 czerwca 2019

Bitdefender Endpoint Security for Mac używa rozszerzeń systemu macOS (znanych jako rozszerzenia jądra), aby zapewnić ochronę przed naruszeniem, oraz by dostarczać funkcjonalność Kontroli Zawartości i Kontroli Urządzeń.

Zaczynając z macOS High Sierra (10.13), do wczytania rozszerzeń jądra wymagana jest zgoda użytkownika. Dopóki użytkownik nie zatwierdzi rozszerzeń jądra Bitdefendera, Endpoint Security for Mac zadziała ochroną, przez co moduły Kontroli Zawartości i Kontroli Urządzeń nie będą działały. Również, interfejs użytkownika Endpoint Security for Mac pokaże problem krytyczny.

Ważne:

Rozszerzenia jądra nie wymagają zgody jeśli były zainstalowane przed aktualizacją do macOS Sierra lub Mojave. Lub są zastąpione poprzednimi zaakceptowanymi rozszerzeniami.

Problem

Natychmiast po ręcznej instalacji lub zdalnym wdrożeniu Endpoint Security for Mac na macOS High Sierra (10.13) i Mojave (10.14), system operacyjny pokazuje ostrzeżenie o Zablokowanym Rozszerzeniu Systemu.

Jeżeli użytkownik nie zezwoli na załadowanie się rozszerzeniom systemu Bitdefender, interfejs użytkownika Endpoint Security for Mac pokazuje ostrzeżenie “Jesteś zagrożony”.

Rozwiązanie

Kiedy otrzymasz ostrzeżenie o Zablokowanym Rozszerzeniu Systemu:

1. Otwórz Ustawienia Bezpieczeństwa (jeśli dostępne). Alternatywnie, kliknij OK, przejdź do Ustawień Systemu w Dock’u lub w menu Apple, a następnie kliknij Prywatność & Bezpieczeństwo.

2. Kliknij Zezwól dla zablokowanego systemu oprogramowania.

Ważne:

W niektórych sytuacjach przycisk Zezwól może być wyłączony:

– Podczas sesji zdalnego dostępu.

– Kiedy zdalne połączenie jest otwarte lub było niedawno otwarte. Aby włączyć przycisk Zezwól możesz potrzebować uruchomić ponownie komputer.

– Jeśli była używane aplikacja firmy zewnętrznej do emulowania myszki lub trackpada tj. MagicPrefs, BetterTouchTool, Synergy. Zamknij aplikację, aby odblokować przycisk Zezwól.

Jeśli otrzymałeś powiadomienie Jesteś zagrożony w interfejsie użytkownika Endpoint Security for Mac:

1. Kliknij Zobacz Problemy.

2. Kliknij Napraw teraz, aby otworzyć okno Bezpieczeństwa i Prywatności.

3. Kliknij Zezwól dla zablokowanego systemu oprogramowania.

Po zezwoleniu na rozszerzenia jądra dla Bitdefendera, interfejs użytkownika Endpoint Security for Mac poinformuje, że Twój Mac jest bezpieczny.

Ważne:

Administratorzy systemu mogą użyć MDM, aby dodać określone rozszerzenia jądra do białej listy i w ten sposób stłumić te ostrzeżenia. Po więcej szczegółów zajrzyj do tych zasobów Apple: https://support.apple.com/en-us/HT208019

https://developer.apple.com/library/content/technotes/tn2459/_index.html

Administratorzy systemu mogą dodać do białej listy rozszerzenia jądra bazując na numerze identyfikacyjnym Zespołu Bitdefendera: GUNFMW623Y. Po więcej szczegółów na temat używania narzędzia MDM jak np. Jamf Pro zajrzyj do tego artykułu.

Konsola GravityZone obecnie nie zawiera informacji na temat punktów końcowych Mac z niezatwierdzonymi rozszerzeniami jądra Bitdefendera. Zalecane jest wyłączenie Trybu Cichego, aby mieć pewność, że użytkownicy mogą zobaczyć problem jeśli zignorują monit systemu.

Źródło: https://www.bitdefender.com/support/bitdefender-system-extension-blocked-on-macos-high-sierra-(10-13)-and-mojave-(10-14)-2234.html


Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy