Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Poradniki

Użyj „Tajnych kodów”, aby Twoje rozmowy w WhatsApp były bardziej prywatne

Piotr R

23 lutego 2024

Czy wiesz, że WhatsApp ma funkcję, która pozwala ukryć rozmowy, które chcesz zachować jako prywatne? Ta funkcja przydaje się, gdy ktoś inny otworzy Twoje konto WhatsApp, a Ty masz czaty, które wolisz trzymać z dala od ciekawskich oczu.

Smartfon z logiem Whatsapp

Niezależnie od tego, czy chodzi o flirtowanie z sekretną sympatią, czy planowanie imprezy-niespodzianki, funkcja „tajnego kodu” pozwala zapewnić bezpieczeństwo i poufność zablokowanych czatów.

Co to jest i jak działa?

WhatsApp oferuje funkcję blokady czatu, która pozwala chronić poufne rozmowy za pomocą hasła telefonu, funkcji rozpoznawania twarzy lub odcisku palca. Podglądy powiadomień dla zablokowanych czatów nie ujawniają nadawcy ani treści wiadomości, a wszelkie multimedia udostępniane w tych czatach nie będą automatycznie zapisywane w bibliotece zdjęć telefonu, co pomaga zachować prywatność rozmów.

Jednak WhatsApp umieszcza zablokowane czaty w folderze na ekranie głównym, co inni mogą łatwo zauważyć. Tutaj na scenę wkracza „Tajny kod”. Kiedy wyznaczysz tajny kod do folderu Zablokowane czaty, Zablokowane czaty znikną z ekranu głównego, a jedynym sposobem na znalezienie tych rozmów jest użycie tajnego kodu.

Oto, jak korzystać z Tajnego kodu Whatsapp

 1. Otwórz aplikację WhatsApp.
 2. Wybierz i naciśnij długo czat, który chcesz zabezpieczyć tajnym kodem.
 3. Kliknij „Zablokuj czat”, a następnie „Kontynuuj”.
 4. Otwórz ustawienia blokady czatu.
 5. Skonfiguruj swój tajny kod — może to być dowolny kod, łącznie z emoji.
 6. Jeśli chcesz znaleźć swój czat, wyszukaj swój Tajny Kod na pasku wyszukiwania.

Po skonfigurowaniu Zablokowane Czaty znikną z ekranu głównego. Będziesz mógł znaleźć folder i całą swoją prywatną komunikację, wyszukując swój tajny kod na pasku wyszukiwania Czatów. Pamiętaj jednak o tym, że zablokowanie czatów będzie dostępne tylko na danym smartfonie. Na innych lub na Whatsapp Web, korespondencje nie będą zablokowane.

WhatsApp nie mówi, co się stanie, jeśli zapomnisz swojego tajnego kodu, chociaż sugeruje, że powinien on zostać zapamiętany.

Pamiętaj jednak, że samo użycie Tajnego kodu nie zagwarantuje Ci pełnego bezpieczeństwa dla Twoich korespondencji. Szpiegowskie oprogramowanie, które trafi na Twój smartfon, nadal będzie mogło ukraść Twoje cenne dane, dlatego warto, abyś rozważył zakup skutecznego systemu antywirusowego. Bitdefender Total Security zabezpieczy przed złośliwym oprogramowaniem do 10 Twoich urządzeń z systemami Windows, macOS, iOS oraz Android.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy