Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Bezpieczeństwo w Internecie

W okresie świątecznym dziel się swoją miłością, a nie hasłami

Adam D

25 grudnia 2023

Podczas świątecznego zamieszania łatwo zapomnieć o odpowiedniej ochronie online. Pomyśl o swoich hasłach jak o drzwiach wejściowych do domu; jeśli nie chcesz, żeby ktokolwiek wszedł, zamknij je dobrze.

Chroń hasła w czasie świąt

Zgodnie z raportami zespołu Bitdefender w okresie świąt wzrasta liczba włamań na konta użytkowników sieci. Hakerzy wykorzystują różne techniki, aby wykorzystać słabe hasło: ataki brute-force (programy komputerowe odgadujące różne kombinacje znaków), ataki słownikowe: programy odgadujące słowa ze słownika) lub inżynierię społeczną, oszukującą Cię w celu ujawnienia hasła.

Pamiętajmy o tym, że sednem odpowiedniej cyberochrony jest świadomość, że hakerzy pracują w czasie świąt jeszcze intensywniej niż w jakimkolwiek innym okresie roku. Dlatego wzmocnij swoje (cyfrowe) blokady i zapewnij bezpieczeństwo swojego świata online za pomocą zadbania o silne hasła, zanim będzie już na to za późno.

Po co zmieniać hasła przed zmianą roku?

Słabe hasła narażają Cię na wiele zagrożeń. Gdy haker pozna Twoje dane logowania, może:

 • Uzyskać dostęp do Twoich kont e-mail i mediów społecznościowych, blokując Ci dostęp do nich.
 • Dokonywać transakcji i przelewów za pomocą Twoich rachunków bankowych.
 • Zbierać więcej osobistych, wrażliwych informacji i skraść Twoją tożsamość cyfrową.
 • Sprzedawać Twoje informacje w Dark Webie.
 • Wysyłać wiadomości do Twoich znajomych i członków rodziny z Twoich kont i próbować ich oszukać.
 • Użyć złośliwego oprogramowania do szyfrowania plików i programów, a następnie żądać okupu.

3 proste kroki, aby wzmocnić swoją obronę online

1. Utwórz silne hasła do swoich kont: zaktualizuj hasła do kont e-mail, kont bankowych i sieci społecznościowych. Wykonaj następujące kroki:

 • Łącz litery, cyfry i znaki specjalne.
 • Wybierz długie hasło, najlepiej 12 znaków lub więcej.
 • Unikaj łatwych do odgadnięcia informacji, takich jak imię i nazwisko czy data urodzenia.
 • Unikaj popularnych słów lub wyrażeń występujących w słowniku.
 • Unikaj ponownego wykorzystania haseł: nigdy nie używaj haseł ponownie, szczególnie w przypadku kont zawierających dane osobowe. Jeśli jedno wpadnie w niepowołane ręce, pozostałe konta zostaną przejęte.

2. Skonfiguruj uwierzytelnianie dwuskładnikowe lub wieloskładnikowe (MFA).

MFA wymagają dodatkowego etapu weryfikacji poza hasłem, często obejmującego jednorazowy kod wysłany na Twoje osobiste urządzenie (zwykle telefon).

Nawet, jeśli hakerowi uda się zdobyć Twoje hasło, nie będzie mógł się zalogować bez dostępu do Twojego osobistego urządzenia.

3. Uważaj na to, co udostępniasz w Internecie

Twoje dane osobowe są dla cyberprzestępców jak skarb. Czasami mogą uzyskać dostęp do Twoich kont, po prostu przeglądając to, co udostępniłeś w Internecie. Dlatego ogranicz dane osobowe, które podajesz w mediach społecznościowych i innych witrynach internetowych.

Jeśli wolisz spędzać czas na bardziej ekscytujących rzeczach, niż na ciągłym zmienianiu lub tworzeniu haseł, użyj Menedżera haseł Bitdefender. To narzędzie generuje, automatycznie zapisuje, automatycznie uzupełnia i zarządza hasłami do wszystkich stron internetowych oraz usług online za pomocą jednego hasła głównego.

Funkcja automatycznego uzupełniania jest bezpieczna i wygodna; ponadto, jeśli wejdziesz na witrynę phishingową, będziesz o tym wiedział, ponieważ automatyczne uzupełnianie nie zadziała, a przed omyłkowym zalogowaniem wyświetli się odpowiedni komunikat.

Poświęć trochę czasu na podjęcie decyzji, w jaki sposób chcesz utworzyć kolejne silne hasło. Święta służą relaksowi i spędzaniu czasu z przyjaciółmi, rodziną i bliskimi, bez obawy, że staniesz się ofiarą cyberprzestępczości.


AutorArtykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy