Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościCiekawostki

Wyniki Bitdefender w raporcie Forrester Wave™ dotyczącym platform rozszerzonego wykrywania i reagowania, drugi kwartał 2024 r.

Piotr R

1 lipca 2024

Niezmiernie miło nam ogłosić, że Bitdefender XDR został doceniony przez ekspertów do spraw cyberbezpieczeństwa z Forrester Wave™ i zaliczono go do mocnych dostawców platform rozszerzonego wykrywania i reagowania w teście z drugiego kwartału 2024. W tym artykule przedstawimy dokładne wyniki osiągnięte przez Bitdefender XDR, a także przyjrzymy się krótkiej recenzji tego rozwiązania, którą zamieścili testerzy z Forrester Wave™.

Bitdefender Forrester Wave

Dostawcy XDR osiągnęli punkt krytyczny, aby konkurować z SIEM

Eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa z Forrester Wave™ stwierdzili, że w 2021 r. dostawcy rozszerzonego wykrywania i reagowania (XDR) mieli oferty, które były zbiorem funkcji i wizją ostatecznego zastąpienia zarządzania informacjami i zdarzeniami bezpieczeństwa (SIEM) jako głównej technologii w centrum operacji bezpieczeństwa (SOC). Teraz wielu dostawców osiągnęło punkt integracji i możliwości produktu, w którym klienci mogą zacząć realizować wizję zastąpienia SIEM, nawet jeśli XDR nadal nie może konkurować o bardziej niszowe przypadki użycia SIEM, takie jak zgodność, wyszukiwanie federacyjne i duża personalizacja. Ostatnie wstrząsy na rynku SIEM są okazją dla dostawców XDR, aby pokazać klientom spragnionym zmian, jak może wyglądać nowe podejście. W wyniku tych trendów klienci platform rozszerzonego wykrywania i reagowania powinni szukać dostawców, którzy:

Priorytetowo traktują wiedzę i wizualizację punktów końcowych. Dostawcy XDR zyskali na znaczeniu dzięki zaangażowaniu w wysokiej jakości wykrywanie, które wynikało z ich obecności i siły na punkcie końcowym. Dostawcy, którzy w dalszym ciągu traktują priorytetowo wiedzę dotyczącą punktów końcowych, co objawia się dokładnymi, terminowymi wykryciami i lepszymi przepływami pracy dochodzeniowymi w kontekście punktu końcowego, w dalszym ciągu zapewniają wartość w obliczu rosnących ilości danych.

Skierowali swoje zasoby na dodatkowe powierzchnie wykrywania, które zapewniają skuteczniejsze dochodzenie. Gdy dostawcy XDR przechodzą na wprowadzanie dodatkowej telemetrii, utrzymanie jakości wykrywania (szczególnie ze źródeł telemetrii stron trzecich) staje się trudne; normalizacja danych i ustalanie priorytetów nie są trywialne. Dostawcy, którzy ograniczają dodatkowe powierzchnie wykrywania do tych, które są najcenniejsze, takich jak punkt końcowy, tożsamość i e-mail, i traktują tę dodatkową telemetrię jako przydatną w wizualizacjach do dochodzenia, zapewniają lepsze doświadczenie analityka.

Traktują wizję, innowację i plan działania jako powiązane i symbiotyczne. Wizja bez kroków, planu działania i inwestycji umożliwiających jej wdrożenie jest bezużyteczna. Prawie każdy dostawca ma wizję obejmującą sztuczną inteligencję. Dostawcy wspominali o sztucznej inteligencji w odpowiedziach dotyczących samych kryteriów wizji, innowacji i planu działania ponad 75 razy. Dostawcy mający wizję tego, dokąd powinien zmierzać produkt i jak zmienia się rynek, muszą mieć wsparcie w postaci praktycznych kroków, które pozwolą to osiągnąć, oraz inwestycji, które pozwolą im osiągnąć sukces. Poszukaj dostawców z realistycznym planem działania i odpowiednimi inwestycjami, aby osiągnąć zadeklarowaną wizję.

Podsumowanie ocen Forrester Wave™

Raport Forrester Wave™ wyróżnia liderów, mocnych wykonawców i pretendentów. Jest to ocena najlepszych dostawców na rynku, jednak nie odzwierciedla ona całego krajobrazu dostawców.

Eksperci z Forrester Wave™ zaznaczają, że zmierzają do tego, aby ich ocena była jedynie punktem wyjścia i zachęca klientów do przeglądania ocen produktów oraz dostosowywania wag kryteriów za pomocą narzędzia do porównywania dostawców opartego na programie Excel.

Oceny Bitdefender w teście XDR Forrester Wave™

Test przeprowadzony przez Forrester Wave został podzielony na kilka kryteriów. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki, które osiągnęło rozwiązanie Bitdefender w każdej z nich.

Aktualna oferta – 3.00
Natywna powierzchnia wykrywania: punk końcowy – 3.00

 • Dodatkowa powierzchnia wykrywania – 3.00
 • Zarządzanie incydentami – 3,00
 • Dochodzenie – 3.00
 • Reagowanie – 3.00
 • Polowanie na zagrożenia – 1.00
 • Kontrola administracyjna – 3.00
 • Ochrona punktów końcowych – 5.00
 • Doświadczenie analityków – 5,00
 • Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe – 5,00
 • Model wdrożenia – 3,00
 • Wsparcie techniczne – 3.00
 • Szkolenie – 1.00
 • Bezpieczeństwo produktu – 5.00

Strategia – 3,50

 • Wizja – 3.00
 • Innowacyjność – 5.00
 • Plan działania – 5.00
 • Ekosystem – 3.00
 • Elastyczność i przejrzystość – 3.00
 • Społeczność – 1.00

Obecność na rynku – 1.00

 • Przychód – 1.00
 • Liczba klientów – 1.00

Bitdefender dostarcza innowacje dla przedsiębiorstw

Zdaniem ekspertów do spraw cyberbezpieczeństwa Forrester Wave™ Bitdefender jest jednym z najbardziej znanych dostawców oprogramowania antywirusowego na rynku. Firma Bitdefender rozpoczęła działalność w branży antywirusowej i nadal rozwija się dzięki rozległej działalności OEM, ale jej ambicje i funkcje produktów wykraczają daleko poza nią. Ponadto przedsiębiorstwo to ma wizję bycia najbardziej zaufaną, ujednoliconą platformą do analizy bezpieczeństwa i ryzyka dzięki obserwowalności oraz interoperacyjności, skuteczności zabezpieczeń, wydajności, a także automatyzacji. Zgodnie z raportem Forrester Wave™ plan działania Bitdefender jest zgodny z jego wizją i usuwa luki w aktualnej ofercie, a strategia cenowa jest prosta i koncentruje się na typowych cenach za punkt końcowy oraz integracji licencjonowanych przez domenę.

Bitdefender ma zintegrowaną funkcję zapobiegania punktom końcowym na tej samej platformie co XDR. Zawiera także szeroką gamę danych punktów końcowych dostępnych w przypadku incydentów i zapytań. Klienci referencyjni bardzo wysoko oceniają jakość dodatkowych powierzchni wykrywających, takich jak pakiety produktywności, tożsamość i chmurę. W ramach tej oceny priorytetem jest doświadczenie analityka z najczystszym i najbardziej wizualnie wyjątkowym drzewem procesów dostawców. Systemy Bitdefender mają wbudowane funkcje sandboxingu i kryminalistyki oraz zdalną powłokę. Chociaż Bitdefender XDR nie ma narzędzia do tworzenia scenariuszy, działania w odpowiedzi na incydent można podjąć w sposób zautomatyzowany i zorganizowany, co upraszcza pracę analityka. Zapytania o poszukiwanie zagrożeń odbywają się na żywo w punkcie końcowym lub poprzez wyszukiwanie historyczne na wielu powierzchniach detekcyjnych. Zdaniem ekspertów z Forrester Wave™ organizacje z mniejszymi zespołami, które chcą łatwej w użyciu, niezawodnej platformy XDR skupionej na wykrywaniu i reagowaniu powinni wybrać Bitdefender XDR.

Jeśli chcesz poznać więcej możliwości, które zapewni Twojej firmie Bitdefender XDR, to sprawdź tę stronę.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy