Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Phishing

Zagrożnia phishingowe podczas Dnia Gwiezdnych Wojen

Piotr R

30 kwietnia 2024

4 maja obchodzimy święto jednej z najbardziej ukochanych serii filmowych wszechczasów – Gwiezdnych Wojen. Wizjonerska saga George’a Lucasa poruszyła wyobraźnię milionów ludzi i do tej pory każdy kolejny film z tego uniwersum jest uważany za święto kina przez wielu kinomanów. Od legendarnych cytatów niektórych z najbardziej ukochanych postaci po jednego z najbardziej kultowych złoczyńców wszechczasów, Gwiezdne Wojny stały się fenomenem popkultury, atrakcyjnym zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ponieważ entuzjaści przygód z odległej galaktyki na całym świecie oczekują tegorocznych obchodów Dnia Gwiezdnych Wojen, internauci, którzy wyraźnie zwrócili się na Ciemną Stronę, z pewnością będą próbowali zrujnować to święto za pomocą kampanii phishingowych.

Zagrożnia phishingowe podczas Dnia Gwiezdnych Wojen

Specjaliści do spraw cyberbezpieczeństwa oczekują nowych kampanii phishingowych

Cyberprzestępcy zawsze wykorzystują popularne wydarzenia dla zysku, a Dzień Gwiezdnych Wojen oferuje wystarczającą swobodę, aby dokonywać oszustw i innych sztuczek socjotechnicznych, które mogą zmylić adeptów poszukujących promocji na merch związany z Gwiezdnymi Wojnami.

 • Uważaj na oferty, które wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, takie jak:
 • Duże zniżki na gadżety związane z Gwiezdnymi Wojnami.
 • Specjalne oferty na bilety na Comic-Con.
 • Fałszywe oferty wakacji w Disney World’s Galaxy’s Edge w Hollywood Studios.
 • Dostęp do specjalnych multimediów lub niewydanych filmów, seriali Gwiezdnych Wojen lub podglądów zwiastunów nadchodzących filmów.
 • Fałszywe platformy do przesyłania strumieniowego, na których możesz oglądać wszystkie filmy i programy telewizyjne z serii Gwiezdne Wojny.

LEGO nigdy nie zawodzi podczas corocznych wyprzedaży odbywających się 4 maja, ale uważaj na oszustów, którzy chcą zyskać na reputacji firmy, umieszczając fałszywe strony internetowe lub promując fałszywe reklamy na platformach mediów społecznościowych.

Nie tylko rycerze Jedi używają sztuczek umysłowych, aby uniknąć wykrycia przez Imperium; oszuści czerpią korzyści z manipulowania wrażliwością emocjonalną, aby zdobyć Twoje zaufanie i odciągnąć Cię od Jasnej Strony Mocy.

Nie bądź jak admirał Ackbar podczas bitwy o Endor, który na własnej skórze przekonał się o zwodniczych działaniach Imperium Galaktycznego.

W jaki sposób uchronić się przed phishingiem?

W Internecie czai się wiele niebezpieczeństw, dlatego zawsze:

 • Sprawdź wszystkie oferty, które widzisz w Internecie.
 • Kupuj wyłącznie na zaufanych platformach e-commerce.
 • Unikaj klikania niechcianych linków przesyłanych w wiadomościach e-mail, SMS-ach lub bezpośrednich wiadomościach na platformach mediów społecznościowych.
 • Skorzystaj z rozwiązania zabezpieczającego, aby chronić swoje urządzenia i dane przed próbami phishingu, fałszywymi witrynami internetowymi i złośliwymi atakami. 
 • Użyj Bitdefender Scamio, aby odeprzeć oszustwa związane z Gwiezdnymi Wojnami i innymi potencjalnymi oszustwami internetowymi.
 • Skorzystaj ze skutecznego systemu antywirusowego, np. Bitdefender Total Security, dzięki któremu będziesz mógł oprzeć się ciemnej stronie mocy phisherów i innych cyberprzestępców.

Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy