Phishing

Bitdefender.pl

Malware pod przykrywką COVID-19

Wzrasta liczba wyłudzeń, ataków i kampanii phishingowych, w których motywem przewodnim jest koronawirus. Eksperci ostrzegają przed nowym zagrożeniem wykorzystującym złośliwe makra w programie Excel 4.0.

Przeczytaj wpis

Darmowy dostęp do Netflixa z powodu pandemii? Uważaj, to oszustwo.

Cyberprzestępcy za wszelką cenę chcą wykraść nasze dane. W dobie pandemii chcą wyłudzić informacje o nas za sprawą oszustwa, jakim jest informacja wysyłana do użytkowników głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz aplikacji WhatsApp. W krótkiej wiadomości tekstowej otrzymujemy informację, że Netflix oferuje darmowy dostęp do materiałów wideo z racji panującej pandemii. Należy uważać na takie treści, ponieważ jest to oczywiście oszustwo.

Przeczytaj wpis

Cyberprzestępcy używają phishingu SMS w celu wykradania poufnych danych i instalowania złośliwego oprogramowania

IBM X-Force, grupa odpowiedzialna za bezpieczeństwo internetowe, w ostatnim czasie odkryła kolejny atak cyberprzestępców. Tym razem na celownik hakerów trafiły dane uwierzytelniające w bankowości internetowej. Cały atak odbywa się poprzez metodę phishingu, przy wykorzystaniu wiadomości SMS. Poza kradzieżą danych atakujący starają się również zainfekować urządzenia złośliwym oprogramowaniem Emotet.

Przeczytaj wpis

Ponad 2,6 mln ataków phishingowych zbadanych przez brytyjski urząd skarbowy na przestrzeni trzech lat

Brytyjski urząd skarbowy (Urząd Skarbowy i Celny Jej Królewskiej Mości) rozpatruje skargi podatników na gwałtowny wzrost liczby ataków phishingowych. Jak wynika z raportu magazynu Infosecurity, od momentu wdrożenia w 2016 r. mechanizmu DMARC, którego celem jest zapewnienie dodatkowej ochrony poczty elektronicznej, urząd zdołał przechwycić i zablokować 300 milionów wiadomości phishingowych.

Przeczytaj wpis

Google ostrzega firmy przed atakami phishingowymi wspieranymi przez rządy

Ostatnio pojawiły się liczne wiadomości o atakach phishingowych, które wydają się być zorganizowane przy poparciu agencji wywiadowczych i rządów. Takie sponsorowane przez państwo ataki phishingowe mogą pojawiać się zdecydowanie rzadziej niż te, które są organizowane przez złodziei danych osobowych i pospolitych przestępców internetowych, ale nie umniejsza to ich skuteczności.

Przeczytaj wpis