Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Phishing

Bitdefender.pl

Oszuści podszywają się pod Netflixa

Firma Bitdefender zwraca uwagę na lawinowy wzrost ataków phishingowych wymierzonych przeciwko użytkownikom serwisu Netflix. Oszuści podszywający się pod tego usługodawcę wysyłają do klientów wiadomość o problemach związanych z opłatą subskrypcji.

Przeczytaj wpis
Antyphishing – czym jest, jak działa i kiedy go stosować?

Antyphishing – czym jest, jak działa i kiedy go stosować?

Według danych pochodzących z Raportu #PolskiBarometrCyberbezpieczeństwaSpołecznego na świecie w każdej godzinie dochodzi do około 1000 zorganizowanych cyberataków, których ofiarą padają nie tylko przedsiębiorcy, ale także osoby prywatne . Cyberprzestępcy działają coraz sprawniej, wykorzystując zaawansowane technologie. Jedną z najpopularniejszych metod ataku jest phishing. Na czym polega i jak się przed nim bronić? Z pomocą przychodzą antywirusy posiadające moduł antyphishing.

Przeczytaj wpis

Malware pod przykrywką COVID-19

Wzrasta liczba wyłudzeń, ataków i kampanii phishingowych, w których motywem przewodnim jest koronawirus. Eksperci ostrzegają przed nowym zagrożeniem wykorzystującym złośliwe makra w programie Excel 4.0.

Przeczytaj wpis

Darmowy dostęp do Netflixa z powodu pandemii? Uważaj, to oszustwo.

Cyberprzestępcy za wszelką cenę chcą wykraść nasze dane. W dobie pandemii chcą wyłudzić informacje o nas za sprawą oszustwa, jakim jest informacja wysyłana do użytkowników głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz aplikacji WhatsApp. W krótkiej wiadomości tekstowej otrzymujemy informację, że Netflix oferuje darmowy dostęp do materiałów wideo z racji panującej pandemii. Należy uważać na takie treści, ponieważ jest to oczywiście oszustwo.

Przeczytaj wpis

Cyberprzestępcy używają phishingu SMS w celu wykradania poufnych danych i instalowania złośliwego oprogramowania

IBM X-Force, grupa odpowiedzialna za bezpieczeństwo internetowe, w ostatnim czasie odkryła kolejny atak cyberprzestępców. Tym razem na celownik hakerów trafiły dane uwierzytelniające w bankowości internetowej. Cały atak odbywa się poprzez metodę phishingu, przy wykorzystaniu wiadomości SMS. Poza kradzieżą danych atakujący starają się również zainfekować urządzenia złośliwym oprogramowaniem Emotet.

Przeczytaj wpis