Wirusy

Bitdefender.pl

Jak sprawdzić czy mam wirusa w telefonie? Objawy w systemie Android

Dziś smartfony są już nieodłącznym elementem naszego życia. Przechowujemy w nich nasze dane osobowe, dane bankowe i inne poufne informacje, nic więc dziwnego, że stały się one wymarzonym celem cyberprzestępców. Oszuści ukrywają swoje wirusy pod wieloma postaciami i wiemy, że musimy się przed nimi chronić. Nikt nie chciałby paść ich ofiarą, ale jak chronić swój smartfon przed wirusem? Czy wirus w telefonie Android wykazuje objawy? Jak sprawdzić czy mam wirusa w telefonie? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
najgroźniejsze wirusy komputerowe

Najniebezpieczniejsze wirusy komputerowe w historii

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat, powstało kilka szczególnie groźnych wirusów i programów, które określa się dzisiaj jako najniebezpieczniejsze wirusy w historii. O ich złej sławie nie zawsze świadczyły straty finansowe, jakie spowodowały. Czasami była to łatwość i szybkość ich rozprzestrzeniania lub problemy z ich detekcją i usunięciem.

Przeczytaj wpis

Podejrzane linki w wiadomości od znajomego! Jak pozbyć się wirusa Skype?

Czy wiesz, że tak chętnie używany na całym świecie Skype, znajduje się w czołówce programów najbardziej podatnych na ataki cyberprzestępców? Twórcy Skype’a, w trosce o użytkowników, chwalą się dokonaną ostatnio aktualizacją, dzięki której Twój adres IP stanie się (od teraz) niewidoczny dla pozostałych użytkowników. Co to w praktyce oznacza?

Przeczytaj wpis

Bitdefender ostrzega – pliki Microsoft Publisher roznoszą tzw. Backdoor – rodzaj szkodliwego oprogramowania, który wykrada poufne firmowe dane.

Historia, która całkiem niedawno miała miejsce uzmysłowiła zagrożenie, które sprawia, że na jego myśl niejednemu administratorowi systemu przechodzą ciarki po plecach. W minionym miesiącu w USA, 32-letni pracownik został skazany na dwa lata więzienia za włamanie do systemu komputerowego byłego pracodawcy. Dariusz Prugar z Syracuse, w stanie Nowy Jork,  do czerwca 2010 roku pracował jako administrator systemu dla ISP Pa Online. Po serii problemów związanych z kwestiami personalnymi został przez tą firmę zwolniony. Można się tylko domyślić, co stało się kilka dni później.

Przeczytaj wpis