Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

Poradniki

W jaki sposób spełnić wymagania NIS2? Zrób to za pomocą Bidefender GravityZone

Piotr R

3 maja 2024

Termin obowiązkowego przygotowania swoich sieci do nowej dyrektywy NIS2 jest coraz bliżej, ponieważ zostało na to już tylko pół roku (17.10.2024). Dlatego, jeśli pracujesz w branży, która została wymieniona w NIS2, to z pewnością zastanawiasz się, czym jest ta dyrektywa i w jaki sposób Twoja organizacja może wypełnić swoje zobowiązania. Więcej na ten temat pisaliśmy w poprzednim artykule z tej serii.

NIS2

Natomiast w tym artykule przedstawimy praktyczne aspekty przygotowania się do dyrektywy NIS2 oraz tego, w jaki sposób możesz spełnić wszystkie normy za pomocą systemu antywirusowego Bitdefender GravityZone.

Bitdefender GravityZone, a NIS2

Unijna Dyrektywa NIS2 jest rozszerzeniem dyrektywy NIS z 2016 roku, która ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa organizacji z kluczowych branż dla gospodarki i administracji na terenie całej Unii Europejskiej. Dyrektywa NIS2 zawiera szczegółowe wymogi, które dotyczą zarządzania ryzykiem w systemach cyberochronnych i obowiązku raportowania potencjalnych incydentów.

Jeśli Twoja organizacja pracuje w branży wymienionej w dyrektywie NIS2, to zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób możesz spełnić jej wymagania. Na szczęście z pomocą przychodzi Ci system antywirusowy Bitdefender GravityZone Enterprise Security, który spełnia wymogi NIS2. Poniżej wymienimy jego funkcje, które wpływają nie tylko na to podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa Twojej firmy, lecz także na to, że jej system ochronny będzie zgodny z najnowszymi wytycznymi Unii Europejskiej.

Bitdefender Gravityzone Enterprise Security zapewnia wielowarstwowe zabezpieczenia najnowszej generacji, które wielokrotnie zdobywało najwyższe miejsca w testach przeprowadzanych przez niezależne instytuty badawcze. Ponadto system ten korzysta z jednej platformy zarządzania (lokalnej lub w chmurze). Dzięki temu nie tylko możesz obniżyć koszty budowy zaufanego środowiska dla wszystkich punktów końcowych, lecz także skracasz czas reakcji swojego zespołu do spraw cyberbezpieczeństwa w razie potencjalnego cyberincydentu.

Bitdefender Gravityzone Enterprise Security został także wyposażony w szereg dodatkowych funkcji. Pierwszą z nich jest HyperDetect, czyli moduł pozwalający na zneutralizowanie zagrożeń typu ransomware, exploit, powershell i ataków typu file-less. Drugą jest zaawansowany Sandbox Analyzer zintegrowany z punktami końcowymi EDR.

Bitdefender EDR – niezbędne narzędzie do spełnienia wymogów NIS2

Bitdefender EDR (Endpoint Detection and Response) to narzędzie, które jest integralną częścią Bitdefender GravityZone Enterprise Security. Nasz EDR, to nowoczesna technologia, która została zaprojektowana w celu stałego monitorowania sieci. Bitdefender EDR bezustannie poszukuje w sieci organizacji wszelkich cyberzagrożeń i skuteczne dostarcza niezbędne informacje dla specjalistów do spraw cyberbezpieczeństwa dla lepszego i pełniejszego zrozumienia kondycji infrastruktury.

EDR w kontekście nowej dyrektywy NIS2 jest niezbędnym narzędziem, dzięki któremu będziesz mógł spełnić wszelkie normy prawne związane z nowymi unijnymi wytycznymi. Dzięki niemu i modułowi Bitdefender Risk Management możesz spełnić zapis o zarządzaniu ryzykiem w systemie Twojej firmy.

Pamiętajmy jednak, że Bitdefender EDR, to nie tylko element spełnienia wymogów prawnych, lecz także wyśmienite narzędzie, które realnie poprawi poziom ochrony Twojej firmy. Bitdefender EDR umożliwia monitorowanie sieci organizacji, a także wykrywa podejrzaną aktywność na wczesnym etapie. Ponadto EDR umożliwia intuicyjną wizualizację cyberzagrożeń, dzięki której Twój zespół do spraw cyberbezpieczeństwa w razie cyberincydentu będzie mógł od razu znaleźć źródło problemu.

Nie możemy także zapomnieć o problemie związanym z przemęczeniem i wypaleniu zawodowym specjalistów do spraw cyberbezpieczeństwa. Obecnie jest to jedno z najniebezpieczniejszych zjawisk, które możemy zaobserwować w wielu branżach. Praca ekspertów do spraw cyberbezpieczeństwa jest związana z ciągłą presją, przebodźcowaniem i przepracowaniem, ponieważ odpowiadają oni nie tylko za zapewnienie bezpieczeństwa swojej organizacje, lecz także za edukację innych pracowników. Eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa są także częstymi celami ataków phishingowych, które mają na celu ich kompromitację. Wszystkie te elementy sprawiają, że specjaliści IT potrzebują wsparcia w postaci narzędzia, które będzie monitorować sieć w poszukiwaniu zagrożeń i w razie wystąpienia zagrożenia pozwoli na natychmiastowe działania. Właśnie takie wsparcie daje im Bitdefender EDR.


Autor


Piotr R

Account Manager, od ponad roku pracuję w branży IT i od ponad 5 lat jestem copywriterem. Do moich zadań należy nawiązywanie współpracy partnerskich, pisanie i redagowanie tekstów, kontakt z dziennikarzami, tworzenie notatek prasowych oraz zamieszczanie ich na stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych. Wcześniej byłem przez kilka lat związany z branżą OZE oraz z technologiami telemetrycznymi i elektronicznymi. Interesuję się językoznawstwem, literaturą, grą na gitarze oraz branżą gier.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe




    stalynowy