Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

EDR - Endpoint Detection And Response

Wykrywanie Zaawansowanych Zagrożeń, Precyzyjna Analiza i Skuteczna Ochrona

„Bitdefender to największy dostawca usług EDR, którego nie brałeś pod uwagę, choć powinieneś”

– Badanie The Forrester WaveTM: Enterprise Detection and Response, I kwartał 2020 r.

Czym jest EDR?

System EDR (Endpoint Detection and Response) to technologia, która stale monitoruje sieć w poszukiwaniu cyberzagrożeń i pomaga w skutecznym odpieraniu ataków.

W dzisiejszych czasach cyberprzestępcy stają się coraz bardziej wyrafinowani, a dokonywane przez nich ataki są coraz bardziej zaawansowane i trudniejsze do wykrycia. Korzystając z technik, które z osobna sprawiają wrażenie rutynowego zachowania, atakujący może uzyskać dostęp do Twojej infrastruktury i pozostać niewykryty przez wiele miesięcy, co znacznie zwiększa ryzyko finansowe związane z naruszeniem bezpieczeństwa danych.

Z punktu widzenia organizacji, których dotychczasowe zabezpieczenia punktów końcowych nie umożliwiają widoczności zaawansowanych ataków i reagowania na nie – dodanie skutecznego systemu wykrywania i reagowania na zagrożenia związane z punktami końcowymi (EDR) jest szybkim i łatwym sposobem na wzmocnienie ochrony.

Bitdefender EDR monitoruje Twoją sieć, aby wykryć podejrzaną aktywność na wczesnym etapie i zapewnia narzędzia, które umożliwiają zwalczanie cyberataków. Wizualizacja zagrożeń pozwala ukierunkować działania rozpoznawcze koncentrują Twoje dochodzenia i maksymalizuje możliwość bezpośredniego reagowania.

EDR jest dostępny jako samodzielne rozwiązanie, które uzupełnia i wzmacnia stosowaną ochronę punktów końcowych, stanowiąc w pełni zintegrowaną platformę ochrony punktów końcowych.

Jakie są zalety rozwiązania Bitdefender EDR?

security for mobile
 • Bitdefender EDR integruje wiodącą technologię uczenia maszynowego, skanowanie w chmurze i Analizator Sandbox Bitdefender w celu wykrywania aktywności, która wymyka się tradycyjnym mechanizmom ochrony punktów końcowych.
 • Pełna widoczność technik, taktyk i procedur (TTP) wykorzystywanych do ataków na Twoje systemy.
 • Zaawansowane możliwości wyszukiwania określonych wskaźników naruszenia bezpieczeństwa (IoC), technik
  MITRE ATT&CK oraz innych incydentów w celu wykrycia ataków na wczesnym etapie.
 • Łatwa do opanowania, wbudowana kontrola mechanizmów reagowania umożliwia skuteczną reakcję, ograniczenie rozprzestrzeniania się zagrożeń i powstrzymanie zainicjowanych ataków.
 • Wizualizacja zagrożeń pozwala ukierunkować działania rozpoznawcze, zrozumieć zaawansowane wykrywanie, zidentyfikować pierwotną przyczynę ataku i maksymalizować możliwość bezpośredniego reagowania.
 • Zautomatyzowana priorytetyzacja alertów daje możliwość rozwiązywania problemów jednym kliknięciem.
 • Łatwy do wdrożenia, efektywny kosztowo agent zarządzany z poziomu chmury.
 • Precyzyjna analiza ryzyka ludzkiego i ryzyka dotyczącego punktów końcowych dostarcza praktycznych wskazówek, dzięki którym zwiększysz poziom bezpieczeństwa i zmniejszysz ryzyko.
 • Elastyczna, skalowalna platforma z możliwością rozszerzenia dla zaawansowanej ochrony punktów końcowych Bitdefender oraz dla zarządzanego wykrywania i reagowania (MDR).

Dowiedz się więcej o ochronie Bitdefender EDR

Utrata danych i szyfrowanie komputerów firmowych - Poznaj Bitdefender Elite i Ultra.

Bitdefender Endpoint Detection and Response (EDR)

Wykrywanie Zaawansowanych Zagrożeń, Precyzyjna Analiza i Skuteczna Ochrona

Jakie funkcje zawiera Bitdefender EDR?

Wykrywanie

 • Niezrównana technologia wykrywania zagrożeń – rozpoznaje zaawansowane zagrożenia w czasie rzeczywistym, w tym ataki bezplikowe i inne zagrożenia zero-day. Uzupełnia i wzmacnia stosowaną ochronę punktów końcowych dla ulepszonego wykrywania.
 • Cyber Threat Analytics – oparty na chmurze kolektor w sposób ciągły przetwarza zdarzenia w punktach końcowych w formie incydentów z
  określeniem ich priorytetu w celu dodatkowego zbadania i reakcji.
 • Rejestrator zdarzeń – stałe monitorowanie zdarzeń w punktach końcowych, w ramach którego przekazywane są one do analizy w celu stworzenia wizualizacji etapów przebiegu ataku.
 • Analizator Sandbox – automatycznie uruchamia podejrzane pliki w zamkniętym środowisku wirtualnym. Moduł analizy zagrożeń wykorzystuje werdykt analizatora do podejmowania decyzji dotyczących podejrzanych plików.

Badanie i reagowanie

 • Wyszukiwanie IoC – przeszukuj bazę danych zdarzeń, aby wykryć zagrożenia. Odkryj techniki MITRE ATT&CK i wskaźniki ataku. Wgląd w aktualne zagrożenia i złośliwe oprogramowanie, które może być z nimi związane.
 • Wizualizacja – łatwe do zrozumienia przewodniki wizualne, wzbogacone o kontekst i informacje o zagrożeniach, podkreślają kluczowe ścieżki ataku, odciążając personel IT. Pomocne dla identyfikacji luk w ochronie i określenia wagi incydentów w celu zapewnienia przestrzegania procedur bezpieczeństwa.
 • Analizator Sandbox – badanie inicjowane przez operatora pomaga podejmować świadome decyzje dotyczące podejrzanych plików.
 • Czarna lista – zatrzymaj rozprzestrzenianie się podejrzanych plików lub procesów wykrytych przez EDR na inne komputery.
 • Zamykanie procesów – natychmiast zakończ podejrzane procesy, aby powstrzymywać potencjalne aktywne incydenty.
 • Izolacja sieci – blokuj połączenia do i z punktu końcowego w celu zatrzymania ruchu bocznego i dalszych naruszeń podczas badania incydentów.
 • Zdalna powłoka – wykonuj polecenia zdalne na dowolnej stacji roboczej w celu natychmiastowej reakcji na bieżące incydenty.

Raportowanie i ostrzeganie

 • Określanie ryzyka – ciągła analiza ryzyka ludzkiego oraz ryzyka dotyczącego punktów końcowych z uwzględnieniem setek czynników w celu wykrycia i uszeregowania pod względem wagi ryzyka związanego z konfiguracją wszystkich punktów końcowych. Pomaga zidentyfikować i zapewnia wskazówki dotyczące ograniczania ryzyka dotyczącego użytkowników, sieci i systemu.
 • Pulpity nawigacyjne w czasie rzeczywistym – zapewniają wgląd w stan bezpieczeństwa sieci.
 • Kompleksowe raporty – dostarczają informacji potrzebnych do oceny wpływu na przedsiębiorstwo.
 • Powiadomienia – konfigurowalny pulpit nawigacyjny i powiadomienia e-mail.
 • Integracja SIEM i obsługa API – obsługuje dalszą integrację z narzędziami innych firm, takimi jak Splunk.

Jak działa Bitdefender EDR Security?

Bitdefender EDR to rozwiązanie dostarczane w chmurze, zbudowane na platformie chmurowej Bitdefender Gravity-Zone. Agenci EDR są rozmieszczeni w punktach końcowych organizacji. Każdy agent EDR posiada rejestrator zdarzeń, który stale monitoruje punkt końcowy i bezpiecznie wysyła informację zwrotną o podejrzanych zdarzeniach do chmury GravityZone.

W GravityZone moduł Analizy Zagrożeń zbiera i przetwarza zdarzenia w punktach końcowych w formie listy incydentów z określeniem ich priorytetu w celu dodatkowego zbadania i reakcji. Wysyła podejrzane pliki do detonacji w Analizatorze Sandbox, a następnie wykorzystuje werdykt analizatora w raportach incydentów w EDR. Panel Nawigacyjny EDR, wyświetlający informacje dotyczące ochrony w czasie rzeczywistym, jest dostępny z dowolnego urządzenia. Umożliwia to administratorom wyświetlanie alertów i wizualizacji, a następnie badanie i skuteczne reagowanie na zagrożenia.

Zasoby

RAPORT FORRESTERA

EDR - ARKUSZ DANYCH

Jeśli chcesz korzystać z ochrony EDR - ENDPOINT DETECTION AND RESPONSE , przejdź do szybkiego startu:

Jesteśmy tu dla Ciebie

Telefonicznie, Internetowo, na czacie czy e-mailowo – nasz zespół pomocy technicznej odpowie na Twoje pytania i pomoże Ci przy instalacji i wdrożeniu.

  Formularz kontaktowy

  Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

  klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

  Dane kontaktowe
  stalynowy