Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

AktualnościWycieki Danych

Wyciekły dane 1,3 mln studentów, absolwentów i pracowników Instytutu Technicznego Georgii

Kuba / is8.pl

10 kwietnia 2019

Naruszenie danych wykryto w marcu, ale uważa się, że proces rozpoczął się już w grudniu 2018 r. W związku z tym intruz miał mnóstwo czasu na dostęp do bazy danych i przechwycenie wrażliwych informacji. Mogło dojść do wycieku niektórych krytycznych danych, takich jak imiona i nazwiska, adresy, numery systemu ewidencji ludności i daty urodzenia.

– Ponieważ instytucje akademickie gromadzą dużą ilość danych o swoich studentach, stały się one jednym z najważniejszych celów ataków hakerskich – przestępcy mogą zarobić miliony sprzedając dane w „ciemnej strefie internetu”. To niewiarygodne, że Georgia Tech (Georgia Institute of Technology), duża uczelnia prowadząca badania oraz edukująca w zakresie informatyki i cyberbezpieczeństwa, padła ofiarą tak poważnego ataku nie raz, ale dwukrotnie w ostatnich miesiącachmówi Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken Systemy Antywirusowe (www.bitdefender.pl).

W pierwszym incydencie, do którego doszło w 2018 r., informacje dotyczące 8 tys. studentów zostały przypadkowo przesłane pocztą elektroniczną do niewłaściwej osoby. Jednak większą konsternację budzi fakt, że w 2017 r. stan Georgia zobowiązał się do zainwestowania 60 mln USD w szkolenia dotyczące cyberbezpieczeństwa, więc przynajmniej teoretycznie wrażliwe dane powinny mieć tutaj pancerną ochronę.

„Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych oraz system publicznych uniwersytetów stanu Georgia (University System of Georgia) zostały powiadomione o zdarzeniu, a z osobami, których dane wyciekły, zostanie nawiązany kontakt – tak szybko, jak to tylko możliwe – w sprawie udostępnienia im usług monitorowania kredytu” – poinformowała uczelnia.

ico
Nagradzany antywirus Bitdefender
Bitdefender Internet Security zapewnia najlepszą ochronę przed zagrożeniami internetowymi, bez spowolniania zasobów systemu. Został okrzyknięty Produktem Roku przez AV-Comparatives i nagrodzony przez AV-TEST za Najlepszą Ochronę i Najlepszą Wydajność.
Bitdefender Internet Security:zobacz więcej

Zespół ds. bezpieczeństwa cybernetycznego w Georgia Tech bada skalę naruszenia i możliwość istnienia innych luk w zabezpieczeniach sieciowych. Nie opublikowano jednak żadnych szczegółów dotyczących aplikacji internetowej odpowiedzialnej za incydent.


Autor


Kuba / is8.pl

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy