Najbardziej zaawansowana aplikacja do ochrony cybernetycznej dla Androida - Bitdefender Mobile Security & Antivirus

Pobierz

FAQ – Produkty dla firmy

Dlaczego zadanie Skan ryzyka jest wyszarzone

Awatar

Krzysztof B.

3 kwietnia 2024

W tym artykule znajdziesz informację dlaczego nie można ręcznie uruchomić zadania Skan ryzyka dla wybranych punktów końcowych.

Czym jest Zarządzanie ryzykiem

Zarządzanie ryzykiem jest elementem Bitdefender GravityZone odpowiedzialnym za tzw. zapobieganie. Dostępne jest tylko i wyłącznie w konsoli chmurowej, we wszystkich wersjach. Dzięki niemu administrator jest w stanie przeanalizować oraz zmniejszyć ilość dostępnych znanych podatności punktów końcowych na podstawie sugestii producenta wiodącego rozwiązania antywirusowego Bitdefender.

W praktyce jest zbiorem gotowych schematów lokalnych ustawień dotyczących bezpieczeństwa systemu operacyjnego, przeglądarek, sieci oraz poświadczeń. Listowane są tam też znane podatności wykrytych zainstalowanych aplikacji na podstawie bazy CVE oraz zachowania użytkowników komputerów, które mogą bezpośrednio wpływać na bezpieczeństwo (tzw. Human Risks).

Dlaczego zadanie Skan ryzyka jest wyłączone

Skanowanie podatności przez Zarządzanie ryzykiem jest dostępne zarówno w sposób ręczny jak i automatyczny. Oba wymagają włączenia i ustawienia harmonogramu sprawdzania podatności w polityce przypisanej do komputerów.

Aby umożliwić skanowanie ręczne, przejdź do polityki i odszukaj Zarządzanie ryzykiem. Włącz je na górze “ptaszkiem” i ustaw harmonogram regularnego skanowania automatycznego (np. raz w tygodniu). Podaj datę i godzinę pierwszego sprawdzenia podatności oraz powtarzalność, czyli kiedy ma się odbywać regularnie. Zapisz politykę.

włączenie skanowania ryzyka

W ciągu kilku minut ręczne sprawdzenie podatności powinno zostać odblokowane. Można je wykonać z zakładki Sieć. Odszukaj pożądany komputer na liście i zaznacz go “ptaszkiem”. Kliknij u góry przycisk Zadania i zobaczysz odblokowane zadanie Skan ryzyka.

Uwaga!

Samo zdanie trwa zazwyczaj kilkanaście sekund. Aby zobaczyć wynik w konsoli należy zaczekać nawet kilkadziesiąt minut, zależnie od posiadanego środowiska.

ręczne skanowanie ryzyka

Autor


Awatar

Krzysztof B.

Pochodzę z Gdyni i jestem certyfikowanym inżynierem produktów z rodziny Bitdefender. Na co dzień zajmuję się pomocą techniczną wersji biznesowej GravityZone.

Zobacz posty autora


Artykuły które mogą Ci się spodobać

    Formularz kontaktowy

    Wybierz odpowiednią opcję aby przejść do formularza kontaktowego. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe!

    klient-indywidualnyklient-biznesowyreseller

    Dane kontaktowe
    stalynowy